| Bizzo00_1773 a întrebat:

M'am bronzat cam mult vara asta si ma gandeam ca poate exista vreun tratament sa imi inalbesc tenul! Stiti ceva?

8 răspunsuri:
| Maya. a răspuns:

Pai nu prea.straight face

Incearca cu fond de ten si pudra putin mai deschise, dar ai grija ca apoi sa nu arati ca alba-ca-zapada.Imagineaza-ti cum ar arata tot corpul bronzat si tenul alb.Nu merge.

Bronzul e foarte frumos, si nu ai de ce sa scpai de el, iar cu timpul va disparea.

Stai linistita.

Succes!happy

| Akid a răspuns:

Fond de ten, pudra
sau sa te speli cat mai des

| aиdяaaa●• a răspuns:

Bronzul dispre in timpwinkingDar nu intelg de ce vrei sa scap putin de el, pentru ac se vede foarte frumoslove struck

| Eeeeeeeeeeee a răspuns:

E f frumos ca te-ai bronzat:X
Ce n-as da eu sa ma bronzez mai tare. da n-am pigmentlaughing
In fine, daca crezi ca nu-ti sta bine mai neagra incearca:
Cu zeama de lamaie. Cand faci dus, da-te cu zeama de lamaie pe suprafetele pe care vrei sa scapi de bronz - in sensul ca iei lamaia si o freci de piele gen unul-doua minute. Works pretty well.

Also, scrub, dar ai grija sa nu iriti pielea. Si cand iesi afara, foloseste crema de protectie cu spf urias.

| isabel_8733 a răspuns:

Cu zeama de lamaie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut si eu aceiasi problema candva si din cate m-am informat lamaia albeste tenul, darr nu stiu cat de eficienta este pentru ca nu am mai incercat-o...iti urez noroc si imi pare rau daca sfatul meu nu o sa te ajute

| AnnaMaryaaa a răspuns:

Poi vad ca majoritatea raspunsurilor sunt cu zeama de lamaie... Dar poti sa folosesti si rosiile.sunt foarte bune.adica iei rosia, o cureti de pielite si cand faci dus te dai cu rosia pe zonele pe care vrei sa ti se duca culoarea.io una am incercat pe probria`mi piele si iti garantez ca a functionatwinking

Sper sa iti fie de ajutor sfatul meu.
tekiss:-)