| Foxyyyy a întrebat:

M-am vopsit acum 5 zile si as vrea sa-mi fac maine bucle,cu ondulatorul. Am vazut ca la salone dupa ce vopsesc le indreapta parul sau il onduleaza, insa pe pachetul de la vospele scrie sa nu il ondulezi/indrepti vreo 2 saptamani. Deci mi se va degrada in vreun fel parul daca il ondulez maine?

8 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Eu stiam ca nu e indicat sa faci un tratament permanent pe par, gen indreptare cu keratina sau incretit.

Temperaturile de 220 cum au ondulatoarele si placile sunt acoperite de sprayurile cu protectie termica.
Si oricum, nu pateste nimic parul daca il ondulezi odata, si la 6 zile.

In orice caz, daca iti e teama ca se degradeaza, il poti ondula "peste noapte". Cu banderola si apoi il aranjezi cum vrei tu, definesti buclele.
http://www.youtube.com/watch?v=Q_mrvcgTZ90
Eu am incercat asta pe parul nici ud, nici uscat, si a iesit super dimineata.

| OoBunnyoO a răspuns:

Incearca sa folosesti un ulei/spray pentru protectie termica si sa nu tii placa in timp indelungat pe par.

| Florenta16 a răspuns:

Nu, in niciun caz. Ma gandesc ca poate ti se deterioreaza daca nu ai stiut cum sa iti aplici vopseaua, si stai linistita, ca nu strici nici ondulatorul, si nu iti arzi nici parul. Bafta!

| Iunona a răspuns:

Ce vopsea ai folosit? Se arde daca faci abuz de placa/ondulator. Sau foloseste un spray termic sa fii sigura si cand te speli dupa aplica o masca regeneranta/pentru par degradat. Sau stai cu balsamul in par putin mai mult 7-10 min. happy

| lalaballet a răspuns:

Ai auzit de google?

| Foxyyyy explică (pentru lalaballet):

Nu. Mersi ca mi-ai spus, ai un os.

| lalaballet a răspuns (pentru Foxyyyy):

Mi-ai dat o idee!

| ElennaGlc a răspuns:

Depinde si ce ondulator ai. aia de la saloane au ustensile profesioniste. daca ai un ondulator mai bun nu cred ca vei avea probleme