| SiMpLa a întrebat:

Ma poate lamuri si pe mine cineva legat de nuantele de fond de ten de la avon? Vreau sa imi achizitionez unul si anume fond de ten matifiant.Am o nunanta de ten nici inchisa rau nici foarte deschisa ma gandeam la natural beige insa nu mai retin exact daca asa e dar cred ca am mai avut nuanta pe un alt fond de ten tot de la avon si era putin cam inchis, Ok Funda mersi:*

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Mi-am luat si eu fond de ten de la avon si nu mi s-a potrivit niciodata nuanta.In cazul meu tenul e foarte deschis si cea mai deschisa nuanta, ivory, are niste tonuri de portocaliu urate. Daca ai tenul putin mai inchis nu iti lua natural beige ci mai degraba nude pentru ca asta are un ton mai rece.

| SiMpLa explică (pentru Bondarel99):

Natural beige mereu era inchis pentru tenul meu am testat la o colega astazi o nuanta de fond de ten si intr-adevar nudul mi se potriveste, Ms