| BeautyTeacher a întrebat:

Mama nu vrea sa imi ia placa.si ma indrept cu fierul de calcatrolling on the floor
serios, sta super pe urma, dar ce sa fac sa nu ii dauneze?

22 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Eu zic, sa-ti iei direct o peruca. Peste 2-3 luni sigur vei avea nevoie de ea.

| ღβ3b3LuSa a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu faci greseala asta.
Mai bine cu placa decat cu fierul de calcat, risti sa ramai cheala.
Sper ca am ajutat:*

| Shopiaalin a răspuns:

Am o placa care am primit-o o vrei tulaughing? 30 de lei e din ceramica
eu am alta regminton s99550 si cu cea veche nu am ce face oricum am folosit-o foarte putinhappy

| DenysaLove a răspuns:

U vb seriosstraight face?
ha ha vezi ca pe la 20 si ceva de ani sa nu ajungi chealawinking
lasa indreptatu asta cu placa si cumparati un balsam de par care ajuta la indreptarea lui.

| ButterflyEffect a răspuns:

In primul rand : cam cata minte ai sa folosesti fierul de calcat? te poti accidenta grav!
In al doilea rand tonguearul poti sa il indrepti si cu o perie rotativa si cu putina spuma.Intradevar nu va fi la fel de drept dar va avea o forma draguta.
In ultimul rand: Parul este oricum afectat si cand folosesti placa, imagineaza-ti cu fierul de calcat.Incearca uleiul de ricin.
Cu toate acestea te-as sfatui sa nu mai practici sporturi extreme!

| Leocerba a răspuns:

Nu stiu cum reusesti cu fierul de calcat laughing dar te poti consola un pic daca-ti spun ca si placa dauneaza parului.
Am avut o colega de liceu careia i se stricase foehnul si, in lipsa de altceva, stii cum s-a uscat? cu aspiratorul; a folosit partea aia pe unde iese cu putere aerul cald si...a functionat.O data merge.

| Kittynika a răspuns:

Exista si placa de intins parul de 20 lei adica 200 de mi cea mai ieftina nu 60 leitongue

| Phantasmagoria a răspuns:

rolling on the floor Asta am facut si eu inainte, dar apoi mi-am luat placa.cred totusi ca o sa il afecteze mai mult decat o placa obisnuita.

| Doloresidk a răspuns:

Arunca fieru` ala pe geam.
Daca ceea ce ai spus in privinta fierului de calcat este adevarat, ti-ai super deteriorat parul.
Chiar daca mama ta nu vrea sa-ti ia placa, strange economii. Cea mai ieftina placa am vazut ca este in jur de 60 lei.
Te sfatuiesc sa achizitionezi si niste produse care regenereaza firul de par schwarzkopf.

| AnemonaP a răspuns:

Ea nu este nebuna.indreptarea parului cu fierul de calcat este o metoda veche.iei cate o suvita si pui un prosop si calci peste prosop.

| bogdan3vl a răspuns:

Asa ceva nu am mai vazut in viata mea laughing
mai bine nu te mai face poate ramai fara par in cap si o placa tio poti lua si singura nu e decat 150 lei una sau imprumuta si tu de la o fata care are doua la colege la vecine la prietene vezi tu tongue
fundoiu:d

| Ð0ℓySh a răspuns:

Indreaptati'l cu fieru' de calcat.
Fa'ti ceva bucle mistoo cu fier beton [ sau orice altcevalaughing ]
pe ici colo fa'ti si par cret tip afro [ pune jar,,adica pune suvita de par pe jar] iar daca o sa folosesti mult fieru' de calcat, crede'ma ca nu o sa trebuiasca sa pui suvita de par pe jar, ca nu o sa ai ce pune.

Serios, mai bine fa'ti moatze, prinde'ti coc sa creezi senzatia de ''vluri'' sau orice chesti pentru care sa nu trebuiasca sa folosesti placa de par. Sunt multe metode de a da parului o ''frumusete''fara a folosi ''tehnologia''.

Faza asta a ta este de plans big grin

| trancy_5037 a răspuns:

Doamne cred ca ai parul super uscat foloseste sampon, balsam si masca pentru parul deteriorat

| bogz a răspuns:

Nu prea ai ce-i face, ia-ti o placa de calcat pentru ca s-ar putea sa ai probleme cu parul

| anonimgl a răspuns:

Nu te supara, dar ce minte ai? Nici un copil de 5ani nu cred ca ar face asta cand ar ramane singur acasa.Eu am folosit un timp placa dar m-am dat batuta.Acum am parul mult mai stralucitor si se aranjeaza mult mai bine.Foloseste sampon de la Garnier si renunta la placa, sfatul meu.

| ĐoarUnPunctuleţ a răspuns:

Sa te dai cu ulei[de facut mancare] iar pe urma sa ti-l intrebi cu fierul de calcat, o saa faci friptura!big grin

| ROX_5276 a răspuns:

Cu fierul de calcat direct pe par:O:O:Odoamne fereste sa nu cumva sa faci prostia asta daca vrei sa mai ai par pe cap. Eventual ti-l invarti parul intr-un prosop mai gros si dai la cea mai mica temeratura da nici de cum direct pe par.

| bea_6905 a răspuns:

Esti tampita?! Scuze ca sunt asa directa, dar esti tampita?! Tu vrei sa ramai cheala? Sa nu mai faci prostia asta niciodata! Iti dai seama ca placa dauneaza parului, daramite fierul de calcat?!

Daca chiar nu poti sa iti iei placa, exista o multime de sampoane si masti pentru a-ti indrepta parul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai o sa dauneze, mai bine ti-ar lua placa, asa ti-l arzi de nu te vezi. Ti se poate lipi fierul de scalp si te arzi de nu mai stii de tine. O sa ti se subtieze parul pana ramai fara el. E in regula, continua.
Ai putea sa ii dai cu produsele de aici : http://www.salon-allure.ro/video/osis/osis_detalii.htm

| jamaika a răspuns:

Foarte naspa! Nu stiu ce sa spun rolling on the floor Cu fierul de calcat orice ai face oricum o sa ii dauneze poti sa il dai si cu ulei si cu orice ai tu chef. Pana la urma o sa se degradeze. Sfatu` meu e sa imprimuti una, si app. de placa este ceva pe la real cu 60Ron... Remington. is mult mai bune decat fierul tau de calcat laughing

| Lolalala a răspuns:

Buna am o placa "GREAT LOOKS CLASSICS" este roza si vreau sa o vand cu 35 lei mentionez ca nu prea am folosit mai deloc big grin daca vreti sa aflati mai multe informati va rog sa introduceti id "miky_sorry_99" big grin