| anonim_4396 a întrebat:

Merge acoperita o cicatrice cu un tatuaj?

14 răspunsuri:
| Puiutz a răspuns:

Nuu.straight face. Plus ca nu o sa arate bine si nici nu cred ca se fac straight face.
Mai bine nu.
:*

| mirajevents a răspuns:

Sigur ca da! Mai intreaba profesionisti.Eu am vazut la Miami Ink cand si-a facut o tipa tatuaj tocmai ca sa mascheze cicatriceawinking

| alexandra_1780 a răspuns:

Stiu sigur ca se fac tatuaje peste cicatrici, am vzut asta unde m-am tatuat eu si daca nu uita-te pe discovery de luni pana vineri la ora 16 la emisiunea L. A. ink (arta tatuajelor) si o sa vezi.

| erika_9732 a răspuns:

Depinde de natura acelei cicatrici. Mie imi ramasese o cicatrice foarte urata de la operatia de apendicita, mi-am facut tatuaj peste si nu se mai observa deloc. Important este sa nu fie cicatrice proaspata sau care doare.

| bubukid a răspuns:

Depinde de alegerea ta...sa nu ai probleme apoi...trebuie sa ai incredere in tine... oricum un tatuaj e lucru mare...pe mine una nu ma pasioneaza

| hândel a răspuns:

Si eu am vazut la tv ca se mascheaza cicatricele cu tatuale. Astfel dintr-o cicatrice pe care o ascunzi vei avea un tatuaj pe care-l vei expune vederii. Depinde si ce model iti alegi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Nu se fac tatuaje pe pielea cicatrizată.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce vrei sa iti faci un tatuaj peste o cicatrice? te deranjeaza cicatricea sau vrei sa iti faci un tatuaj in acel loc fara motiv?
daca vrei sa scapi de cicatrice, exista un softlaser care, dupa 4 -5 sedinte te scapa de cicatrici. eu l-am folosit mai demult si am scapat de cateva cicatrici. aici se gaseste: http://www.tehnica-medicala.ro/products.php?product=Softlaser-SL30
magazinul e specializat pe tehnica medicala, comanda se face online, livrarea la domiciliu. multa sanatate, si sa stii ca la un moment dat in viata o sa iti para rau ca ti-ai facut un tatuaj, chiar daca acum ti se pare ceva "cool"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sigur ca merge, eu mi-am facut pe operatia de apendicita, pentru ca era f mare. Avea 7 cm. Si acum e super.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da depinde ce cicatrice eu am una de cezariana si am hotarat sa imi fac un tatuaj peste consiliata de cel mai bun tatuator din italia mi-au facut poza la cicatrice si mi-ai facut desenul peste sa vad cum imi acopera e perfect e un inger care imi reprezinta fetita si puterea mea de a infrunta tot in viata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca am o operatie pe piept si este foarte mare? Merge?
Nu se mai vede rau cand sunt bronzata dar oricum...

| alexxandru a răspuns:

Nu se face, si chiar daca s-ar face nu se acoperawinking!

| tatuajebrasov a răspuns:

Se fac tatuaje peste cicatrici doar ca doare mai tare decat pe piele naturala, consultati-l pe domnu Google inainte sa vorbiti.