| MaryMaria333 a întrebat:

Mi-am băgat piercing acum 2 zile. Dar m-am gândit ca piercingul din buză sa îl mut mai sus și cel din sprânceană mai spre interior. E ok dacă mi le mut? Ideea e sa nu rămân cu semn după ce le scot pe cele de acum.

1 răspuns:
| cristianmihai1 a răspuns:

Este posibil să vă puteți muta piercing-urile, dar este important să luați în considerare câteva lucruri înainte de a face acest lucru:

Sănătatea: Piercing-urile noi sunt vulnerabile la infecții și la alte complicații, așa că este important să vă asigurați că acestea sunt complet vindecate înainte de a le muta.

Stil: Piercing-urile se vindecă diferit la fiecare persoană, așa că este posibil să nu se poată muta în locația dorită datorită modului în care s-au vindecat.

Riscul de cicatrici: Mutarea piercing-urilor poate crește riscul de cicatrici sau de alte probleme estetice.

Este recomandabil să discutați cu un profesionist în piercings sau cu un medic înainte de a vă muta piercing-urile pentru a afla dacă acest lucru este sigur și potrivit pentru dvs. și pentru a primi instrucțiuni privind modul în care să vă îngrijiți în mod adecvat după mutare.