| cosmin986522 a întrebat:

Mi-am facut abonament la sala si vreau sa stiu daca genoflexiunile, fandarile si presa sunt bune pentru a avea un fund mai bombat? Trebuie sa le fac pe toate 3?

Răspuns Câştigător
| Nicolalala a răspuns:

Buna, Andreea!
Pot sa zic ca eu inainte de a face exercitiile din videoclipul de mai jos, aveam fundul bombat insa, voiam sa fie mai mare, nu doar rotund. Ei bine, am urmat exercitiile timp de 2 luni si acum se vede diferenta.
Exercitiile se fac asa.
Ex: Luni si Marti faci exercitiile.
Miercuri - pauza.
Joi, Vineri si Sambata - Exercitii
Duminica - Pauza.
Important este sa ai 2 pauze pe saptamana ca sa nu iti suprasoliciti, pe limbajul nostru, muschii fundului.
Exercitiile trebuie sa dureze in jur de 30 de secunde ( fiecare ) si trebuie sa repeti exercitiile de 3 ori.
Adica sa faci 3 seturi.
E ca si cum ai viziona de 3 ori videoclipul facand aceleasi exercitii timp de 30 de secunde.
In timp, adica in fiecare zi, mai pui cate 10 secunde.
Mai jos gasesti link-ul de la videoclip.
Mult succes!

How to Squat: Butt Lift Workout!: http://youtu.be/xK9jzjsTJts

| Neo12 a răspuns (pentru Nicolalala):

Tu ce foloseai în locul la bara aia de la minutul 1:20 şi ceva? Aveai şi gantere din alea de mână sau cum se numesc?

| Nicolalala a răspuns (pentru Neo12):

La sala de fitness iti da o bara doar pentru a-ti mentine pozitia corecta,tu, in schimb poti lua coada de la matura sau mop pana ai sa inveti sa iti mentii pozitia corect.
Cu ganterele, la sala de fitness iti da anumite gantere cu anumita greutate insa, stii sticlele acele din plastic cu lapte ca si la americani? Sunt de cumparati si la noi, dar sunt
umplute cu lapte. Poti sa cumperi 2 cutii din plastic cu lapte, au in jur la 3kg uuna. Daca laptele se termina, le poti umple cu apa.
Ti-as da mai multe informatii, dar este greu sa scriu de pe tableta. Daca ai nelamuriri, scrie-mi mesaj si am sa incerc sa iti raspund. Apropo, in loc de acele sticle deplastic fara ambalaj pe ele si cu maner si cu lapte care sunt 6lei una, poti sa cumperi 2 sticle de apa plata 2lei una, doar ca au 1kg fiecare. Acele gantere te face sa iti fie greu a te ridica din pozitia pup, sus in picioare si muschii fundului vor lucra mai bine. Succes!

| Neo12 a răspuns (pentru Nicolalala):

Merci mult, mi-a fost de folos. Te pup

| Nicolalala a răspuns (pentru Neo12):

Ma bucur! Si eu te pup, succes cu exercitiile :*

| cosmin986522 explică (pentru Nicolalala):

Crezi ca in 2 luni s-ar vedea si la mine diferenta?

| Nicolalala a răspuns (pentru cosmin986522):

Depinde,eu am avut fundul bombat de la inceput, iar in astea 2 luni, fundul s-a marit.
Stiu o prietena ce avea fundul putin mai plat, in 3 luni s-a vazut diferenta.
Dar crede-ma,faci si solduri si bulane foarte sexy,forme super!
Eu mi-am facut fundul mai mare,solduri si bulane prin exercitiile astea,dar nu forta muschii!
Apropo,exercitiile pe care le-ai enumerat tu,nu sunt pentru marirea fundului,ci pentru mentinerea lor.
Adica dupa ce iti faci fundul mare si bombat,solduri si bulane, ca sa nu te mai chinui, faci exercitiile pe care le-ai spus, doar ca sa mentii fundul, soldurile si bulanele. Succes! :*

| cosmin986522 explică (pentru Nicolalala):

Mersi mult :*

| Nicolalala a răspuns (pentru cosmin986522):

Plăcerea mea! :*

13 răspunsuri:
| baru a răspuns:

In mica proportie...Pentru fese, echerul!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Presa pe diagonală?

| frostxtq a răspuns:

Da, sunt utile daca le faci in mod repetat. Pentru un fund frumos iti recomand si exercitiile squat. Sunt extraordinare. Daca te tii de ele, nu mai ai nevoie de alte exercitii.

| StefanKogut a răspuns:

Daca vrei un fund bombat, fie alergi macar 30 de minute fie mergi pe jos cativa kilometri zilnic.

| RandomQuestionsAndAnswers a răspuns:

Ai putea sa le incerci pe fiecare dintre acestea cate un pic din fiecare si eventual sa alergi 15-30 de minute! happy