| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am luat vopsea de par si am zis sa fac testul de culoare pe o suvita inainte sa il vopsesc pe tot,numai ca pe parul meu saten mediu a iesit saten deschis,iar pe cutie scria blond mediu.Pot sa ma duc la un salon sa le spun sa puna ceva in ea sa iasa mai deschis sau o sa rada de mine? vreau foarte tare sa imi iasa o nuanta frumoasa de blond si nu vreau sa ma risc, am dat si multi bani pe vopsea.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Kasia a răspuns:

Poti sa te duci la salon sa te decolorezi.pentru ca altfel nu iti va iesi nuanta de blond. poti elege sa te vopsesti apoi acolo sau acasa.insa e bine sa te si decolorezi si vopsesti la salon pentru ca parul tau sa nu aiba de suferit.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Kasia):

Eu ma gandeam ca poate ar putea sa imi puna un oxidant mai puternic si astfel sa se deschida mai mult, nu stiu sigur nu prea ma pricep...

| Kasia a răspuns (pentru Bondarel99):

Cei de la un coafor nu vor accepta sa iti puna oxidant...cel putin nu cred atata timp cat nu te vei vopsi la ei.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Kasia):

Am rezolvat, m-am dus cu aceeasi vopsea si m-au vopsit ca la carte, am stat mai mult cu ea in par nu 25 min cat scrie pe pachet si am iesit un blond aluna, e frumoasa culoare, tinand cont ca vopseaua nu avea amoniac happy

| Kasia a răspuns (pentru Bondarel99):

Ma bucur mult pentru tine.:*

8 răspunsuri:
| thechangeman a răspuns:

Mai bine te duceai la coafor direct sa te vopseasca aia de acolo decat sa cumperi o tampenie, acum sa o stapanesti sanatoasa si bruneta laughing))

| Bondarel99 a răspuns (pentru thechangeman):

Nu ma incalzeste cu nimic raspunsul tau...

| Darla2007 a răspuns:

E normal sa iasa o culoare mai inchisa decat nuanta de pe cutie, avand in vedere ca parul tau e mai inchis la culoare decat nuanta aleasa. Ai putea sa-ti decolorezi parul, iar mai apoi sa-l vopsesti, daca vrei sa-ti iasa exact nuanta de pe pachet, dar nu-ti recomand pentru ca ti l-ai arde

| 12TeOdOrA12 a răspuns:

Nu cred ca pot. Pot sa iti decoloreze suvita aia (dar dupa 2-3 zile dupa vopsire ) si sa te faca ele alta culoare dar din alta vopsea. funda?batting eyelashes