| anonim_4396 a întrebat:

Am parul blond deschis, daca ma vopsesc satena cu nuantator in cat timp o sa iasa culoarea si cat sa-l tin pe par ca sa iasa un saten deschis? M-am facut o suvita cu vopsea saten deschis si pe parul meu a prins saten inchis si nu am nevoie de o surptiza ca asta.

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Scrie pe produs ce ai de făcut.

Pa, pa.

| wpoieoit a răspuns:

Da permite-mi sa te intreb, scuze ca ma bag in seama. Explicati-mi si mie de ce aleget, voi femeile, sa va pneti in par mizeriile alea de vopsele pline de amoniac si care la 40 de ani o sa va provoace caderi masive de par in loc sa va lasati parul asa cum este el?

Inca o data scuze ca ma bag...

| anonim_4396 explică (pentru wpoieoit):

O data vopsit e cam greu sa renunti la vopsea. Arata oribil nevopsit si cu radacinile crescute. Am incercat timp de 7 luni sa nu il mai vopsesc dar am cedat tentatiei. Si imi place prea mult cum imi sta roscata. Si pana fac eu 40 de ani o sa se inventeze minunea care face parul sa se indeseasca ( sper ) laughing.

| vnvrgvskjdv a răspuns (pentru wpoieoit):

Ai dreptate...Si nu inteleg de ce vrea sa se vopseasca din moment ce are parul de un blod deschis.Foarte multe fete, femei si-ar dori un par blond, pentru ca e o nuanta greu de obtinut si deosebita. Fata perfecta de obicei este vazuta cu parul blond deschis si lung.Eu zic sa nu folosesti nici macar un nuantator.Multe fete te invidiaza asa cum esti nu te vor invidia cu un par saten, mai ales ca parul saten este cel mai comun.Acum tu alegi ce vei face dar eu nu m-as vopsi in ruptul capului, mai ales sa-l schimb din blond in altceva.

| anonim_4396 explică (pentru vnvrgvskjdv):

Satenul e doar baza pentru roscat ca sa nu iasa oranj happy.

| VivianneMnt a răspuns:

Incearca sa il ti jumatate sau 3/4 din timpul recomandat pe cutie..depinde cat de intens vrei sa iasa.
Eu sunt satena si mi-am decolorat parul pana la un saten deschis tot pentru a ma face ulterior roscata si a prins super bine.
Bafta

| AstaMik2 a răspuns:

Pai cred ca ar trebui sa volosesti doua tuburi de vopsea pentru ati prinde mai bine, nu stiu asta e parerea mea

| anonim_4396 explică (pentru AstaMik2):

Pai eu vreau doar sa-l mai inchid ca daca ma fac cu roscat peste parul meu o sa iasa prea intens sau mai mult oranj.

| AstaMik2 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da ai dreptate, pai inceara asa ca tine si daca nu iti place mai aplica odata

| anonim_4396 explică (pentru AstaMik2):

Te-ai vopsit cu nuantator?

| AstaMik2 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu dar stiu pe cineva care a facut-o

| anonim_4396 explică (pentru AstaMik2):

Si cat timp se tine pe par thinking

| AnddieeDasston a răspuns:

Ti-as recomanda sa nu folosesti vopsea deoarece ea strica vederea.
Baftabig grin