| Andreea482 a întrebat:

Mi s-a ars parul foarte rău de la placa, dar tot am nevoie să folosesc placa de două ori pe săptămână, ce tratament aș putea folosi pentru par ars și despicat de la placa?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cum se trateaza o casa arsa? Se demoleaza tot ce-i ars si se construieste din nou (daca asa se opteaza).
La fel se procedeaza si cu parul ars: se taie tot ce este ars si se lasa sa creasca din nou. Evident, daca nu vrei sa se arda iarasi, elimini "combustibilul", adica placa si... schimbi frizura.

| Violleta2022 a răspuns:

De fapt, nu ai nevoie sa folosesti placa deloc!
Este doar decizia ta sa o folsoesti, dar probabil pana nu-ti cade parul in smocuri, nu vei intelege cat rau iti faci singura cu alegerea asta.
Pentru par ars nu poti folosiid ecat foarfeca!
Nu glumesc, chiar nu exista nimic altceva pe fata pamantului, care sa reinvie un par ars!
Tunsul scurt, ca sa elimini parul ars si niciodata nu mai pui fierul pe par, ca sa nu mai ti se arda aprul.

| sierra1 a răspuns:

Vezi ce propun specialiștii aici:
https://www.esteto.ro/articole-1448-tratamente-pentru-par-ars