| sweetgirl_3609 a întrebat:

Mi se ingrasa parul foarte repede. Daca il spal azi dimineata,atunci miine dimineata e deja murdar, pentru a-l mentine curat ar trebui sa-l spal zilnic, dar incerc sa o fac la 2 zile.Un sampon pentru par gras sigur nu ma ajuta.Ce ma sfatuiti? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| DaughtryGirl a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu. Am folosit ogroaza d sampoane pentru par gras, balsamuri si tratamente. De la majoritatea faceam coji. Cam de o luna folosesc un sampon pentru volum de la avon pentru toate tipurile de par si am observat k nu se mai ingrasa asa repede, am scapat si de matreata si coji si miroase f frumos...

4 răspunsuri:
| Ryuuzuka a răspuns:

Pai daca te speli des, risti sa tie se ingrase parul mult mai repede, deci nici asa nu e bine.Incearca sa folosesti si balsam.Dar daca dai de la radacina vei face matreata, trebuie sa dai doar la varfuri.

| sweetgirl_3609 explică (pentru Ryuuzuka):

Folosesc si balsam.

| Ryuuzuka a răspuns (pentru sweetgirl_3609):

Pai poate fi samponul de vina thinking Eu am schimbat multe pana acum...am avut aceeasi problema.Ori ai folosit un tip de sampon un timp indelungat si l-ai schimbat, poate...

| Ryuuzuka a răspuns:

Si incearca sa nu mai folosesti produse cosmetice :fixativ sau spuma de par nu fac decat sa iti ingrase parul oh go on.