| anonim_4396 a întrebat:

Mi se rup unghiile foarte repede. Nici nu ajung la o dimensiune mare si deja se rup. Nu stiu ce sa mai fac. Le dau mereu cu lac pentru ca am crezut ca se intarestc, dar nimic. Ideii?
Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mănincă morcovi, bea suc de morcovi, contin multe vitamine morcovii, mănincă pește, lasă unghiile sa se refacă, nu le m ai incărca cu atita gel, si ojă.

| lpavel a răspuns:

Lipsa de calciu!

| Lavii007 a răspuns:

Exista lac/oja cu vitamine special pentru unghii care se deterioreaza. De obicei e transparent. Eu am de la firma Kallos