| DyannaDya a întrebat:

Mi se tot electrizeaza parul, indiferent cu ce perie il perii. dc se electrizeaza... ce pot sa fac sa nu se mai electrizeze? Fundita :X

4 răspunsuri:
| mdia13 a răspuns:

Pai normal daca ai folosi o perie din lemn nu ar trebui sa se intample acest lucru...
Daca ai un par foarte des si daca mai e si cret sau ondulat ar fi bine sa te filezi macar putin ca sa iti mai ia din volum
O alta solutie ar fi niste spray-uri care se aplica pe par, si anume spray-uri anti-frizz. Unele se aplica pe parul umed altele pe cel uscat. depinde...

eu am folosit acest spray de la Elseve http://www.ecosmetic.ro/fixativ/loreal-elseve-liss-intense-spray si chiar am fost multumita de el

sper ca ti-am fost de folos;)

| emma_3170 a răspuns:

Buna!

Ce tip de par ai?
Incearca sa folosesti produse [sampon, balsam] pentru tipul tau de par.

| Placintica_8625 a răspuns:

{ai poti sa ti-l dai cu fixativ insa e o solutie ce deshidrateaza parul si in plus nu dureaza mai mult de 5 6 ore asa ca trebuie sa cauti prin magazine. Exista solutii pentru indreptarea parului, sau schimba samponul. Parul se electrizeaza cand este piepatanat excesiv...renunta sa-l mai pieptini ora de ora o sa se ingrase si o sa fie si electrizat si gras asa ca poti sa te speli pe cap cu seruri naturiste precut ceaiurile de urzica, sau papaie ele ajuta la netezirea si curatirea parului, au poti folosi cremele facute oua lamaie etc...sunt foarte foarte multe solutii, asa ca stai linistita problema ta nu esti o prblema majora.
P. Stonguearul se electrizeaza foarte mult dupa spalare insa nu este nevoie sa ii faci nimic in timpul saptamanii se va lasa.winkingSper ca te-am ajutat

| VV07 a răspuns:

Faza e ca si mie mi se intampla acelasi lucru... trebuie sa iti treci mana prin par...vei vedea ca se va electriza si mai tare dar dupa cateva secunde isi va reveni la locwinking
Funda?happy