| anonim_4396 a întrebat:

Uneori (mai mereu), can imi pieptan parul, se electrizeaza... Ce as putea face sa nu se mai electrizeze? fundita happy...

Răspuns Câştigător
| MomaieLoveGogaie a răspuns:

Buna!
De obicei e de vina materialul din care e facut pieptanele, cel mai des intalnit fiind probabil plasticul.Incearca sa il piepteni cu o perie de lemn cu peri naturali.E un pic mai scumpa dar e de calitate.Am vazut la Avon ceva in genul cu 19.99 lei(e vorba de peria Advanced Tehniques).Am comandat si eu si sunt foarte multumita.Recomandabil ar fi sa o cureti macar o data pe saptamana. Poti folosi de asemenea un sampon mai de calitate, mie imi plac cele de la Herbal Essences.

Sper ca te-am ajutat.O zi frumoasa:*!

8 răspunsuri:
| valThina a răspuns:

Si mie mi se intampla dar nu mereu si folosesc aceeasi perie si cateodata mi se electrizeaza si cateodata nu.nu stiu exact care ar fi motivul.

| Punctulets_2945 a răspuns:

Periaza-ti parul cu un pieptene sau cu o perie cui dintii de lemn si foloseste balsam de par. happy

| MomaieLoveGogaie a răspuns:

Buna!
De obicei e de vina materialul din care e facut pieptanele, cel mai des intalnit fiind probabil plasticul.Incearca sa il piepteni cu o perie de lemn cu peri naturali.E un pic mai scumpa dar e de calitate.Am vazut la Avon ceva in genul cu 19.99 lei(e vorba de peria Advanced Tehniques).Am comandat si eu si sunt foarte multumita.Recomandabil ar fi sa o cureti macar o data pe saptamana. Poti folosi de asemenea un sampon mai de calitate, mie imi plac cele de la Herbal Essences.

Sper ca te-am ajutat.O zi frumoasa:*!

| yaVanilla a răspuns:

Si eu am probleme iarna cu electrizarea parului. Intr-o vreme nici nu mai purtam niciun fel de caciuli pe cap, pentru ca, atunci cand le dadeam jos, aveam un par de groaza. Pe mine m-a ajutat si balsamul de par mult. Plus ca eu nu-mi periez parul foarte mult (oricum, nu are foarte mult volum si, daca il periez, mai mult se pleosteste). Daca il periez mult, imediat se electrizeaza.

| kitty_9672 a răspuns:

Parul se electrizeaza si asa deoarece este o forta de frecare deci si mie mi se electrizeaza parul incearca de exemplu sa perrii cu o perie cu dinti rari de sus in jos foarte incet :p

| lumiganlatisse a răspuns:

Si voi sunteti frumoase , LUMIGAN te ajuta sa ai cele mai frumoase gene:densitate si lungime,colorit intens.Va invitam pe websit: http://www.lumiganlatisse.co.cc/ .

| byby_3899 a răspuns:

Da-ti cu balsam de par dupa fiecare baie.o sa te ajute