| LoveUbutUdontCare a întrebat:

Nu stiti ceva tratament naturist pentru caderea parului? ( Am 17 ani-fata, si imi cade foarte mult parul cand fac baie, cand ma pieptan, mai tot timpul... Oricum am un par foarte bogat dar pur si simplu ma enerveaza cand arunc la dupa baie un pumn de par) VA ROG! Ceva tratament naturist, sau daca nu ceva de la farmacie, orice! FUNDITA

Răspuns Câştigător
| Anonim69 a răspuns:

Cu ulei de ricin :* la mine a functionat!:Xgasesti la plafar!

8 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Ulei de masline, il aplici pe par, il tii cat poti tu de mult, apoi te speli normal cu sampon si balsam.Si vei obesrva diferente chiar de la prima incercare.

| LoveUbutUdontCare explică:

Nu folosesc vopsele! M-am vopsit o singura data pana acum, si oricum nu asta este cauza caderii parului. Imi cadea de dinainte. Parul meu natural e ondulat si des. E adevarat, folosesc si placa, dar nu zilnic cum fac altii. Cam o data pe saptamana, sunt chiar saptamani cand mi-l las cret.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Arunca placa si vopselele.la 17 ani nu ai nevoie. e natural. dal cu petrol de doua ori. va mirosi dar va disparea la spalat.si dupa, lasa-l sa creasca el de la sine.nul arde, nul intinde, nul vopsi nul oropsi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un remediu pentru caderea parului despre care am citit ca este bun(nu sunt sigura de rezultat, dar nu are ca rau sa faca, deci merita incercat)e uleiul de ricin.Maseaza scalpul cu ulei de ricin si lasa-l sa actioneze 30 minute-1 ora, dupa care spala-te cu sampon de doua ori si clateste bine. Fa lucrul acesta o data sau de doua ori pe saptamana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://scurt.eu/76

| Adina_3463 a răspuns:

Gerovital sampon si lotiune. functioneaza sa stii

| cremita a răspuns:

Pentru ca ondulat ar fi bine sa nu-l piepteni.
dupa ce faci baie incearca sal descurci cu mainile.