| AnnyKllau a întrebat:

O intrebare. daca faci comanda de haine si pretul e in euro sau dolar, cand iti vin prin posta cum platesti in ron sau in euro/dolar?

Răspuns Câştigător
| Maria84 a răspuns:

La noi vei plati in lei echivalentul produselor in euro sau dolari, iar daca produsele depasesc suma de 10 euro si nu cumperi din UE mai platesti TVA la ele 24%, daca depaseste 150de euro, mai platesti apoi si vama, cu stima

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Daca site-ul respectiv este din Europa, moneda euro sau lira, platesti la moneda care este. Coletul iti va veni prin posta romana, pe cand un site din afara Europei, precum America, Asia etc, moneda dolari, plata e la fel cum ti-am explicat mai sus, desi coletul va veni la posta vamala, aici fiind si alte taxe (pana in 10 dolari nu platesti nici o taxa, de la 11 dolari in sus platesti taxa vamala). Spor la cumparaturi. Si plata fie UE, fie USA, o gasesti de cele mai multe ori prin credid card.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa platesti in moneda in care iti vine, de regula fiecare magazin online indica moneda in care trebuie facuta plata. Numai bine!

| AnnyKllau explică:

App dau fundatongue