| d3utsy a întrebat:

O intrebare pentru fete. Voi de obicei cum va faceti unghiile? Ce stil? Cum sunteti date cu oja acum?

Răspuns Câştigător
| Elena97M a răspuns:

Acum sunt data pe varfuri cu visiniu iar pe deasupra toata unghia cu lac. Este cel mai frumos stil (care imi place mie) iar cum am pielea deschisa de obicei foloesesc pe o unghie doua culori in diferite modele. Sau mai utilizez cateodata cand am timp un ac pentru a face modele dragute.

21 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Eu de trei ori pe saptamana imi schimb manichiura, sunt innebunita sa-mi fac parul, sa ma machiez sa incerc lucrurim noi, mai ales la unchii, acum am o culuoare aurie cu floricele megre si pietre argintii pe o pare, de jos pana sus, asa unghia pare mai lunga, modelul asta l-am descoperit acum si de o saptamana nu mi l-am schimba big grin. in general am tot felul de floricele si desene de toate culuorile peste manichiura frantuzeasca.

| crisS a răspuns:

Acum la maini am rosu aprins iar la picioare alb happy

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Imi fac manichiura frantuzeasca sau "uni" (intr-o singura culoare)... Asta cana am timp si dispozitia necesara. Acum nu sunt data cu oja.

| Leea1234 a răspuns:

Eu prefer culorile mai putin "tipatoare"!
la maini din cauza serviciului nu le pot da cu oja! le am taiate scurt si e mai dau cu intaritor cateodata!
dar la picioare, acum le am date cu oja alba (sidefat)!
imi mai place sa le dau cu oja roz (purpuriu)si sa aplic unghiei de la degetul mare o floricica alba! se vede belea!
si am vazut la cineva in autobuz ceva intresant, o manichiura frantuzeasca dar nu cea obisnuita roz cu rosu (rosul, era in locul colorii albe de la manichiura obisnuita )

| mada_5987 a răspuns:

French:X:X acum am french:X ador french:X

| JackieSue a răspuns:

Eu ma dau cu culori deschise pentru ca am pielea de culoare inchisa si acum am unghiile date cu lac big grin>

| ancalazar a răspuns:

Eu ador visiniul...cred ca frenchul este cel mai potrivit pentru orice stil sau eveniment...

| sweet_girl_carmen a răspuns:

Culori mai pale, french, iar acum am culoarea roz deschis pe unghi

| Fuxy a răspuns:

French sau ma dau cu o culoare si imi fac modele cu sabloane

| ammodytes a răspuns:

Aproape tot timpul am manichiura french...si in momentul de fata, iar pe unghia inelarului totdeauna imi aplic cate o floricica, fluturas, diverse modele pe care le lipesc. In momentul de fata am lipita o floricica albastra iar marginea alba o delimitez de restul unghiei printr-o linie argintie. La picioare am aplicata floricica pe degetul mare.
Oje colorate folosesc foarte rar...desi am toate culorile... dar cred ca m-am obisnuit cu french care se potriveste pentru orice.
Cred ca ultima data am folosit rosu la Craciun tongue

| Guitarlove a răspuns:

Pentru picioare culori de roz. Acum pentru. unghii, caci este vara. ma dau mai putin cu oja deoarece mi se pot strica unghiile. Deocamdata folosesc tratamentul cu lac de unghii!

| Simona_8441 a răspuns:

Acum la picioare sunt data cu alb iar la maini cu negrubig grin
In rest ma dau cu roz, alb, nergru, galben, verde, albastru etc!

| Simona_8441 a răspuns:

Acum la picioare sunt data cu alb iar la maini cu negrubig grin
In rest ma dau cu roz,alb ,nergru,galben,verde,albastru etc!

| mada. a răspuns:

French'ul e preferatul meuhappysi merge oriunde, oricumhappy

| mikella a răspuns:

La maini nu pot sa mi le fac acum intimpul sezonului din cauza muncii dar iarna mi le dau cu rosu, alb albastru poate mai conbin si cate 2 culori, iar la picioare ceva mai tipator.

| Little Kid a răspuns:

La picioare nu sunt prea obisnuita sa ma dau, dar la maini aleg o oja si aplic modele
acum sunt data cu negru la mainihee hee

| lili_1880 a răspuns:

Ori french ori o singura culoare. nu prea'mi plac modelele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt data cu intaritor si am pe doua dintre degetele mainii stangi doua floricelebig grin.

| yoyo_4559 a răspuns:

Cel mai mult imi place frenchul. si la maini si la picioare happy dar ma mai si plictisesc si schimb cu diferite culori happy nu prea-mi plac modelele... de obicei le am intr-o singura culoare. Imi plac mult culori mai tipatoare... ca rosu, roz, albastru, verde, mov si rosu coral happy. Momentan unghiile mele sunt roz big grin

| monycutz a răspuns:

French pentru ca e cel mai practic si poate fi asortat la orice :p

| mesuoana14 a răspuns:

Eu am unghiile patratoase mereu cand imi fac unghii frantuzesti imi pun pe inelar un model si cand ma dau cu oja la fel pun un model pe inelarbig grin