| Bia2007 a întrebat:

Oookk... Deci vreau sa imi pun unghii acasa, false (logic) dar... As vrea un lipici mai tare, credeti ca Picatura ar afecta ceva?

Răspuns Câştigător
| ywar a răspuns:

Pune! nu are nimic. Eu mai folosesc kleber pentru ca este foarte rezistent. Am dat odata cu ceva mai dur in ele nu s-a intamplat nimic. Adezivul rezista si cand ii bag unghia in carne, stii tu cand.
Succes!

| Bia2007 explică (pentru ywar):

Ooo..merci!?♥♥

8 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Eu folosesc Picatura cand mi se rupe o unghie si nu vreau sa o tai si sa le tai si pe celelalte laughing
Dar nu tine prea mult, doar cateva zile, nu am observat sa faca vreun rau asa ca incearca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa pui picatura? Doamne fereste

| Paula2018 a răspuns:

De ce nu iti pui gel sau oja semi? Da, adezivul ala sigur iti distruge unghia. Plus ca nu stiu cum te gandesti sa il mai dai jos pe urma. Mai bine te duci la cineva, iti pui gel, rezista o luna si nu ai treaba.

| Bia2007 explică (pentru Paula2018):

Am 12 ani, nu vreau gel, mi le dau jos cu ajutorul unui instrument de unghii. Am vzt ceva tutorial pe net... Eu am intrebat doar daca afecteaza, nu ți-am cerut sa-mi zici ce sa-mi pun pe unghii..Infine?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bia2007):

Pune ce vrei, ca nu o sa plang eu pe urma
Spor!

| Elenamariapp a răspuns:

Pentru tipsuri exista lipici special care daca este pus bine de o persoana care se pricepe poate dura si 2 saptamani(secertul e sa nu iti intre aer intre unghia ta naturala si tips) dar daca iti lipesti unghiile false cu Picatura 1 iti distrugi unghiile tale naturale si 2 cand le vei da jos iti poti rupe ungia ta naturala asa ca eu as zice sa nu incerci.