| Sara a întrebat:

Orezul ingrasa? pntr a se ingrasa o persoana este recomandat sa aplice o dieta pe baza de orez. si alte fainoase? sau pot dauna?

Răspuns Câştigător
auran
| auran a răspuns:

Orezul nu ingrasa si nici pastele fainoase din orez - dar, poti manca din celelalte fara nici o retinere daca doresti sa te ingrasi...

3 răspunsuri:
| JackieSue a răspuns:

Nu nu nu. Ai inteles gresit. Orezul nu ingrasa.Chiar mama il foloseste ca sa slabeasca.Deci orezul nu ingrasa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot dauna daca mananci mai mult de 2-3 ori pe saptamana.pastele fainoase au multe calorii, ar trebui sa folosesti paste integrale. daca vrei sa te ingrasi nu exagera cu faina alba, pastele fainoase, produse de patiserie, mancare fast-food.mergi intai la doctor si vezi daca suferi de vreo afectiune sau daca esti mai nervoasa din fire. o dieta bogata in proteine, calorii si grasimi nu este indicata nimanui.toate produsele preambalate sau care sufera un proces de prajire, fierbere sau conservare contin consevanti, coloranti si hormoni si cu timpulñ iti pot afecta sanatatea.nu folosi indulcitori, sub nici o forma, indiferent cat de recomandati sunt. dau dependenta, pierderi de memorie, efecte negative asupra sistemului nervos si inca multe altele.

| p0wer a răspuns:

Buna, orezul nu ingrasa, daca nu e in combinatie cu grasimi sau daca il mananci fiert sa tii o dieta, eu am tinut dieta cu orez ca sa ma ingras acum vreun an si ceva si a mers, eu il mancam cu piept de pui, pulpe sau dulce. La 100 de grame de orez ai 356 de calorii si 7, 9 proteine