| BlackBVB a întrebat:

Pareri despre fondul de ten calmant de la AVON?

7 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Fondurile de ten de la Avon nu sunt bune deloc. Nu acopera bine, nu se intind uniform si arata total dizgratios pe fata. Iti recomand mai degraba Oriflame.

| Vio199 a răspuns:

Nu prea bune....lasa urme evidente ca te-ai dat cu fond de ten, de la yeves rocher.Sunt doar din plante naturale fara chimicale, nu poovoaca iritatii sau cosuri in plus sunt putin mai scumpe dar merita ( SFAT: inainte sa te dai cu orice fond de ten, aplica un pic de crema de corp sa se intinda fondul de ten uniform)

| BlackBVB explică (pentru Vio199):

Nu mai bine crema hidratanta? ca totusi ma dau pe fata...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Woow
Doar pareri begative...si totusi sunt curioasa thinking
Oare chiar stiti acest fond de ten?!

Eu il stiu, il folosesc, acopera bine si nici nu lasa urme
Daca iti iei nuanta potrivita nu e neboie de nimic altceva (pudra, blush)
Eu ma dau cu fond de ten calmant, mascara si gloss
Acopera super bine! este hidratant si nu se "exfoliaza"
Se mentine pana la 6-7 ore!
Asa ca ...cumpara-l alegan-d nuanta potrivita si nu vei regretahappy
pa-pa

| BlackBVB explică (pentru anonim_4396):

De obice nu prea folosesc fond de ten ...deci nu am experienta dar totusi nu am avut probleme cu produsele AVON

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand e pentru ten gras.
Eu nu am ten gras, l-am folosit si ziceai ca m-am dat cu ulei pe fata, straluceam mai ceva ca un bec.

| Dyannax a răspuns:

Parerea mea este ca fondul de ten de la AVON nu este bun deloc.L-am incercat si ...nu este bun deoarece nu acopera in totalitate.