| Sarraa97 a întrebat:

Parul meu este scurt(pana la umeri) si nu mai vreau sa il tai(cand ma gandesc ce par lung aveam inainte) dar la varfuri cam 1cm jumate 2 este ars, despicat. Ce as putea face sa nu mai arate asa urat?

Răspuns Câştigător
| MolieDetara13 a răspuns:

Pentru problema ta este bun serul pentru varfurile deteriorate (cel verde). Cel cu ulei de argan este pentru par matasos, stralucire. O fundita?

9 răspunsuri:
| T30D0RA a răspuns:

Am auzit ca uleiul de nuca de cocos face minuni. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tai cât este despicat şi pe urmă îl îngrijeşti mai bine.

| CosmiinTezeu a răspuns:

Ori il tai din varfuri ori iti dau mai jos un tratament naturist.

Pentru masca regeneratoare pentru păr ars ai nevoie de:

O jumătate de avocado
3 linguri de miere
2 gălbenușuri de țară
3 linguri de ulei de cocos sau ulei de jojoba
1 banană
Această mască amestecă beneficiile hidratante ale mierii și uleiurilor vegetale de calitate superioară (de cocos, jojoba, argan, migdale, etc, după preferințe) cu proprietățile regeneratoare ale gălbenușului de ou, fructului de avocado și vitaminele din banană.

Masca pentru păr ars se aplică de două ori pe săptămână, pe părul curat și umed, dar nu ud. Se înfășoară un prosop cald în jurul părului și se lasă să acționeze circa 15 minute.

După aproximativ 4 utilizări (două săptămâni), părul ars va începe să strălucească, culoarea va fi mai vie și firele se vor regenera.

| Superlativ_Frumusete_1985 a răspuns:

Eu folosesc serul reparator elixir pentru par de la Matrix! este foarte bun!

| MolieDetara13 a răspuns:

Iti pot recomanda un Ser pentru varfurile deteriorate sau Ser Instant Repair 7. Ambele de la avon si costa doar 13lei. (30 ml) il poti comanda din catalog la un reprezentant sau pur si simplu te poti duce la un magazin de cosmetice din orasul tau si sa intrebi ☺

| Sarraa97 explică (pentru MolieDetara13):

Il folosesti? ajuta sau nu prea da roade? :*

| MolieDetara13 a răspuns (pentru Sarraa97):

Il folosesc si pentru mine merge foarte bine! Mentionez ca am parul cret (adica fir foarte subtire) si il intind deseori cu placa, deci iti imaginezi cum ar arata parul meu. Ofera parului un aspect matasos si stralucitor, hidratare intensa si regenerare rapida! Multe fete sunt multumite de el si cele cu parul drept, ondulat, vopsit, scurt, lung.

| Sarraa97 explică (pentru MolieDetara13):

Mersi:* o sa il incerc. Am vazut ca este si ceva tratament cu ulei de argan, care crezi ca ii mai bun?laughing

| MolieDetara13 a răspuns (pentru Sarraa97):

Pentru problema ta este bun serul pentru varfurile deteriorate (cel verde). Cel cu ulei de argan este pentru par matasos, stralucire. O fundita?

| PhoenixStudio a răspuns:

Buna! Incearca ulei de cocos si ulei cu vitamina A si E pentru varfuri deteriorate iar pentru cresterea parului iti recomand ulei de ricin