| Alli23 a întrebat:

AM parul foarte despicat la varfuri..si as vrea sa ma tund. daca mi-as lasa parul scurt doar 4-5 cm, pana anul viitor in iulie, cam cat de lung credeti ca il voi avea ( in cm )?

3 răspunsuri:
| AnnaaaMaria a răspuns:

De ce nu încerci să-l „repari"? Adevărul e că firul de păr nu va mai arăta exact ca înainte, însă se reduce considerabil aspectul de păr ars. Eu am folosit șamponul pentru păr deteriorat de la L'oreal, Extreme repair+ balsamul din aceeași gamă și ulei de ricin pe vârfuri. După 3-4 luni, părul meu chiar arăta altfel... Am vrut și eu să-l tund, însă mi-ar fi părut foarte rău după el mai ales că am așteptat o grămadă să creascălaughing. Am mai tăiat vârfurile după ce a mai crescut.happy

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Daca te tunzi scurt, parul nu se indeasa. Daca e despicat la varfuri, tunde doar varfurile. Depinde de organism rata de crestere a parului.

| Marca a răspuns:

parul creste pe an aproximativ 13 centimetri.te pup