| betty17 a întrebat:

Pe saten inchis, culoarea mea naturala s prinde roscat aprins?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.

| LadyLilith a răspuns:

Nu. Du-te la salon ca numai acolo pot sa-ti scoata culoarea dorita prin imbinarea mai multor produse profesionale, adica culori si o sa-ti faca si o decolorare.

| Just0a0dream a răspuns:

Buna!
Daca vrei un rosu foarte puternic strident iti zic sigur ca Nu va prinde pe castaniu inchis, chiar daca pui un oxidant de 12%. Pentru un rosu aprins, asa cum vrei tu, ai nevoie de o decoloratie cu oxidant de 6%. Aplici amestecu pe lungimi si varfuri si la sfarsit la radacini, dar repede, apoi lasi amestecul pe par sa actioneze cca 15-20 d e minute in functie de cat de mult s-a deschis. Daca nu faci asta la salon.macar pune pe cineva care se pricepe cat de cat, pentru ca la decoloratie e foarte mare riscul sa iasa in pete. Vopseaua ti-o alegi tu, De preferat sa aiba un oxidant de 9% daca e foarte stridenta culoarea, astfel ai sanse mai mari sa iti iasa cum vrei.Lasa vopseaua sa actioneze cat mai mult, deoarece pe parul proaspat decolorat iese repede, astfel pigmentul se va fixa mai bine si culoarea va rezista mai mult timp.Foloseste un sampon pentru parul vopsit, acestea protejeaza culoarea, mai ales rosul care mereu capata o nuanta spalacita dupa cateva spalari...De abia dupa a 2 a sau a 3 a opsire pigmentul va fi bine fixat in par si nu v mai iesi culoarea atat de repede.La 3-4 saptasmani(sau cand crezi tu ca nuanta a devenit spalacita) poti aplica un nuantator, acesta nu contine amoniac si nu degradeaza firul de par, si astfel prelungesti perioada pana la urmatoarea vopsire.Am fost si eu roscata ceva vreme iti dau sfaturi din proprie experienta si am si prietene roscate happy.P.S:cand te decolorezi, incearca sa nu te vopsesti in aceeasi zi, fa-o a 2 a zi macar, altfel te poate ustura foarte tare scalpul sa te iriti faci bubite si sa nu poti suporta vopseaua... Spor la vopsit! Poate ne zici si noua cum a iesit eu chiar sunt curioasa. Daca ai intrebari imi poti trimite un mesajhappy

| eelena1797 a răspuns:

Da, tocmai ieri m-am vopsit eu avand culoarea naturala tot saten. Sunt multumita de ce a iesit

| Mihnea-Stefan_Chiose_1992 a răspuns:

Ba nu se prinde destul de bine