| NinaY a întrebat:

Pentru banchet mi-am cumparat o rochita nu prea scurta nici prea lunga, cu niste flori pe ea. Dar abia acum, cand mai am cateva zile pana la banchet am observat ceva.Ma face mai grasa decat sunt, si partea cu sanii, e croita atat de imensa incat cred ca nici bunica nu ar fi multumita de cum ii vine ( buni e grasalaughing ) Acum ca am observat asta, nu stiu ce sa fac, dat fiind ca mi-am facut deja pantofi speciali, alb cu roz, rochia fiind la fel.
Alta optiune in afara sa ma duc sa imi caut alta ar fi sa cumpar o rochita super draguta care imi vine foarte bine de la o prietena careia nu ii vine, si nu are posibilitatea sa o schimbe.Deci, odata ce mi-o da doar cu un milion ( mult mai putin fata de cat costa in realitate in magazin ) ma gandeam sa mi-o iau. Dar, e galbena.Alti pantofi nu vreau sa imi iau, asa ca m-am gandit ca, folosind o centura alba, si pantofii fiind albi, ar trebui doar sa imi iau accesorii roz, sa se potroveasca si cu pantofii, si sa fie in contrast cu rochia. Ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| candycarrie a răspuns:

Mi se pare o idee excelenta.desi ai gresit un pic ca nu ai fost atenta la rochie cand ai cumparat'o poate o vei purta cu alta ocazie.banchetul e odata in viata si merita sa porti o rochie care stii ca iti vine bine.si ideea cuc ureaua si accesoriile e genialalove struck nu exagera cu accesoriile, limiteaza'te la o bentita sau un colier doar, nu iti lua cercei, bratara, colier toate roz si sa fie mari, sa sara in evidenta, ca dupa aceea arati prea incarcata.succes si distractie placutalove struck
p. s. cred ca e si o afacere buna sa iesi asa ieftin cu rochita galbenabatting eyelashes

4 răspunsuri:
| PhotoIsMyLife a răspuns:

Buna!
Da, este o idee prea buna! Sigur ca ai putea asa cum ai zis tu, pentru ca rozul merge cu alb si galben de minune! Deci este o combinatie excelenta! Merge si cu pantofii deci...
Asa ar trebui sa faci! Si ar trebui sa te machiezi cu ceva dragut, si vei fii "regina banchetului"!
Totul depinde de tine si de decizia ta!
Sper ca ai ales-o pe cea galbena! Succes!

Elianna
| Elianna a răspuns:

Ar trebui sa stii ca florile pe imbracaminte, cu cat sunt mai mari, cu atat te fac sa pari mai mare.Nu stiu cum sunt pantofii, dar eu folosesc un truc atunci cand vreau sa fiu asortata.Cumpara -ti un sirag de margele roz si o pereche de cercei tot roz, ca pantofii iar la pantofi prinde in fata doi cercei tip clips galbeni mari.Asa ai pe tine 3 culori (maxim admis); galben:rochia si clipsurile de la pantofi, alb : pantofii, centura si posetuta tip plic(daca ai) si roz; pantofi, colier, cercei.Cu atat te pot ajuta.
http://www.ebiju.ro/bijuterii/Cercei-galbeni-cu-clips-1232.html
http://see-my-bijoux.blogspot.com/......e-roz.html
http://www.coliere.ro/......oraya.html

| nustiu_2803 a răspuns:

O idee super. happy
alta data sa fi mai atenta cind faci cumparaturi...

| andreea_8673 a răspuns:

O idee bunawinking
dar trebuia de cand ti-ai luat`o sa te uiti cu atentie cum iti vinee
:X
succes!:*