| denykiss a întrebat:

Pentru fete!

Sunt curioasa de cateva lucruri, legat de lenjeria intima...

Ma intrebam cum am inceput toate dintre noi care poarta tanga? Ce ne-a motivat sa purtam aceasta piesa atat de mica de lenjerie? A fost faptul ca tanga sunt sexy, a fost o indrazneala, sau nevoie?

1) La ce varsta ai purtat prima data?

2) Cine si de unde i-a cumparat?

3) Unde i-ai purtat prima data?

4) Cum te-ai simtit?

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

E vorba de haine, lenjeria o porti in functie de haine. Daca ai o rochie mai pe corp dintr-un material fin de exemplu matase nu porti sa porti chiloti d-aia batraniciosi ca ti se vad urmele si e urat! Sau daca ai o fusta creion. La trening sau pantaloni lejeri merge orice lenjerie dar in general la rochiile de seara nu. AI o rochie eleganta, pantofi cu toc, machiaj si coafura profi si ti se vad dungile de la chiloti, dezastros.
La restul intrebarile nu iti raspund ca mi se par extrem de deplasate si nu vad de ce ar avea un om sanatos mental astfel de curiozitati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la prima pereche de blugi slim, skinny sau cum vrei tu sa le zici am schimbat si lenjeria.laughing

Am ramas traumatizata de imaginea unei colege care purta pantaloni cu talie joasa si jumatate din lenjerie se vedea si am zis ca mie nu trebuie sa mi se intample asa ceva. laughing Nu mi s-a intamplat si mi se pare total horror sa vad treaba asta si la liceu, greseli imature.

| AnnaaaMaria a răspuns:

În mare parte, eu sunt de acord cu BiuL. Consider că tanga se poartă doar la hainele prin care s-ar vedea urmele altor lenjerii. Tanga sunt chiloții care favorizează cele mai multe infecții în zonele intime și apariția a cât mai multe bacterii. Mai bine ai purta boxeri. Mie mi se par mult mai sexy happy

| DeliaDelii a răspuns:

Tanga... am inceput sa purtam cand am inceput sa ne maturizam pentru ca porti ceva mai pe corp si se vad uremele lenjeriei si nu arata bine dar in rest eu ma simt mult mai bine in lenjerie normala sau boxeri dar trebuie sa ne sacrificam pentru "frumusete".