| celmaitare a întrebat:

Pentru fetele care isi fac parul cu placa! cum e cand ti se arde parul? imi place f mult sa mi-l indrept cu placa dar mama imi spune ca o sa mi se arda si o sa-mi para rau dupa.arata naspa parul ars?chiar se degradeaza?

Răspuns Câştigător
| greenapple a răspuns:

Cand se arde iese fum.Nu mult dar iese.Imi faceam farul intr-o zi si cand am vazut ca iese fum am inchis placa, varfurile sau deschis la culoare. M-am speriat foarte tare.Nu imi mai indrept parul pana nu imi iau cheratina!
Arata foarte aiurea, dar nu dintr-o data in timp.
Te sfatuiesc sa il faci de 2-3 ori pe luna.
Imi placea si mie sa il fac dar s-a ars foarte tare si m-am tuns scurt ca era ars.
Ai putea sa folosesti putin ulei de ricin aplicat la radacina de 3 ori pe luna si o sa arate mult mai bine!

4 răspunsuri:
| aniiledha a răspuns:

Daca iti intizi parul foarte des da ti se arde. poti folosi peria si feon;) peria gen http://www.google.es/......tp?/imgres r:1, s:0&tx=82&ty=81:* sper ca te-am ajutat:*

| zanesiprintese a răspuns:

Ma faceam cu placa in fiecare zi aproape, varfurile mi s-au deschis la culoare, si pe langa faptul ca s-au despicat in 5laughing (nu glumesc!) erau atat de aspre, zici ca era burete de sarmalaughing). E adevarat ca in ultimile luni ma faceam doar o data pe luna, acum m-am tuns, raul s-a dus, dar tot ma fac cu placa o data pe luna. nu iti recomand peria rotativa electrica, multa lume se plangea de ea ca ii ramane parul incurcat. ar mai fi o varianta, peria rotativa si feonul, dar este destul de greu daca nu stii sa le manuiesti

| Ирина19 a răspuns:

Asa si mie imi zicea mama la inceput dar no credeam, insa acum mi-am dat seama ca e adevarat, arata cam naspa parul ars, mai ales ca coltul suvitei se face o culoare mai deschisa si uneori chiar parul nu mai este stralucit si finut cum arata la inceput

| simina a răspuns:

O, da o sa se arda si o se infoaie o sa arati curand ca o matura mama ta are dreptate eu l-am vopsit de tanara si acum nici nu mai creste si arata rau de tot, nu vrei sa vezi