| ZapacealaAa a întrebat:

Pentru pastrarea intensitatii culorii parului vopsit cu nuantator este nevoie si de sampon si de balsam, doar de sampon sau doar de balsam color protect?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Obligatoriu si balsam si sampon mai ales daca e cu nuantator pentru ca se duce culoarea mai repede.Si nu folosi niciodata apa fierbinte pentru ca deschide cuticula firului de par si culoarea se estompeaza foarte repede, foloseste apa cat de rece poti, asta il face si mai lucios si frumos.

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Este nevoie doar de un balsam color protect

| BiuL a răspuns:

Ideal ar fi sa folosesti si sampon si balsam si masca dintr-o gama speciala pentru parul vopsit.

| PupicAndreea a răspuns:

Este nevoie obligatoriu de balsam, dar poti folosi si sampon.