| Daria a întrebat:

Plac un baiat cu un an mai mare decat mine.Noi suntem oarecum amici, ne cunoastem si vorbim destul de des la scoala, dar as vrea sa ii dau de inteles ca il plac si sa ma bag mai mult in seama cu el. Orice sfat e bine venit.happy

5 răspunsuri:
| Daria explică:

Deci nu suntem prietenilaughing
un fel de amici, mai bine zis cunostinte.big grin
vorbim, mergem impreuna acasa, el se cam baga in seama cu mine ca ii place parul meu cret si mi zice oitalaughing dar nimic mai mult.

| pwp a răspuns:

Spune-i ce simti pentru el
scurt si la obiect happy

| L0vely a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa ii spui direct ca il placi! este cea mai buna si mai sigura metoda. daca vei incerca sa ii dai de inteles s ar putea sa se sperie si sa nu stie sigur ce vrei si sa il pierzi si ca amic. Daca el iti spune ca nu te place ii spui ca nu vrei ca aceasta discutie sa va afecteze relatia de prietenie...succes!

| Maddu a răspuns:

De fapt intrebarea este daca si el te place? Te-ai gandit putin daca dupa ce o sa-i spui o sa mai fi-ti amici? El iti da de inteles ca te place macar putin? Totusi gandesti ok. nu e bine sa faci aceeasi greseala ca sh mne.tot asa si eu plac un baiat d la mine de la scoala numai ca eu tin in mine de vreo 2 ani.eh mi-a cam trecut l-am lasat sa faca el primul pas.defapt am inteles sh intr-un final timpul e sfant! Asa ca eu zic sa il intrebi daca simte ceva pentru tine macar ca intre amici. e bine sa fii sigura inainte sa ajungi chiar sa il urasti.Bafta!

| lolas23 a răspuns:

Pai pui o prietena buna de a ta sa vorbeasca cu el despre tine. sau intreaba amici de ai lui de ce fath ii place si asa afli daca i-ar placea de tine... nu cred ca o sa mai meraga relatzia de prietenie daca iai sp tu ca il placi... incearca mai mult printre anumite pers sper ca tziam fost de folos