| nikolettta a întrebat:

Plss help me! Mi-am luat de la AVON o lotiune pentru puncte negre(cea albastra) si una astringenta pentru pori (cea verde) si nu prea stiu cum sa le folosesc pentru a obtine un rezultat cat mai bun.Vreau sa scap de punctele negre si m-am gandit sa dau cu malai si apoi cu acesta lotiuni dar nu stiu exact ordinea. Va rog ajutati-ma cu ceva sfaturi. Ofer fundita si multumesc!

Răspuns Câştigător
| aalleexxaannddrraazz a răspuns:

Draga mea, folosesc si eu acele produse.O aplicare corecta incepe asa: Iti faci o infuzie de musetel(te pui 10 minute cu capul deasupra unui bol cu ceai de musetel si un prosop peste)asta iti va deschide porii, apoi aplici lotiunea cea cu microparticule dermoabrazive(srub) si masezi usor fata 3 minute, insa nu salbatic sa agresezi tenul. Dupa asta clatesti bine si aplici masca cea cu acid salicilic, cea albastra si o lasi pe fata 5 minute, apoi clatesti.Te speli la sfarsit cu apa rece pentru a inchide porii si nu aplici nimic pe ten jumatate de ora.Cu siguranta nu te va scapa de punctele negre decat la suprafata, pentru ca acestea nu pot fi scoase decat prin extractie, insa iti va asigura o fata mai curata pe o perioada de 3-4 zile.
P.S. evita praful si nu uita intotdeuna sa te demachiezi seara si dimineata indiferent daca ti-ai aplicat pe fata un machiaj sau nuhappy

3 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Seara, pui demachiant pe faţă sau ulei de măsline, masezi uşor şi adaugi mălaiul, după care masezi timp de 2-3 minute. Clăteşti bine. Aplici soluţia pentru puncte negre şi apoi o cremă hidratantă de noapte. Exfolierea ar trebui făcută de 2 ori pe săptămână, nu mai des.Soluţia poţi să o aplici şi după ce-ţi cureţi în mod normal faţa.
Dimineaţa, când te machezi, cureţi faţa cu soluţia pentru pori dilataţi (aia verde), aplici o cremă hidratantă şi apoi machiajul.

| MrAlex a răspuns:

Numai da tu cu malaiwinking dai de 2 ori pe zi.1 data cu una dimineata si 1 data cu una seara..si dai pana le terminiwinking

| florincodreanu a răspuns:

Buna,Nicoleta totusi depinde si de ten e la fel ca parul gras, uscat..., eu de exemplu cu masca de sapun imi dispar in acelasi timp si cosurile, sa-ti raspund totusi la intrebare prima oara alege una din creme pe care le-ai cumparat cu una te dai dimineata si cu cealalta seara, fa acest experiment 2-3zile,daca nu inverseazale, dar inca ceva poate una dintre creme se aplica seara vezi care ti se formeaza ca o masca atunci cand o aplici, iar pentru puncte cu rivanol, o zi buna