| NobodyD a întrebat:

Poate sa-mi zica cineva (care a incercat nu numa a auzit sau a citit pe cine stie ce site-uri) o crema sau ceva naturalist sa scap de pistrui? Am cativa pe obraji si ii urasc sad! M-am saturat sa ii acopar cu fond de ten, imi place mai mult sa fiu eu naturala. Funda

5 răspunsuri:
| fuzzy6 a răspuns:

De ce ai vrea sa scapi de pistrui? eu am si nu as vrea sa scap de ei in veci.

oricum, pistruii sunt "cauzati" de soare. nu te expune la soare si nu vor aparea la fel de puternici ca inainte. si oricum, pistruii dispar in timp.

| NobodyD explică (pentru fuzzy6):

Fiecare cu preferintele lui, ii am de cand sunt mica, si nu au disparut pana acum. Multumesc oricum

| fuzzy6 a răspuns (pentru NobodyD):

Crede-ma, vor fi tot mai putin vizibili in fiecare an. si eu ii am de cand sunt mica, pe obraji, si acum abia ca se mai vad (bine, eu nici nu prea stau la soare). si tatal meu a avut pistrui cand era mic, acum nu mai are niciunul. nu pot sa-ti spun in cat timp vor disparea, 1, 2 ani sau poate chiar 10.

| bogdyi a răspuns:

Da, intraba medicul de familie sau du-te la o farmacie naturista.
am avut

| cristyna13 a răspuns:

Nu pot sa iti zic un nume sigur pentru ca nu stiu decat primul nume al produsului dar du-te la un magazin naturist si intreaba de crema pentru pistrui ca sigur iti vor da ei ceva