| babygirl_8055 a întrebat:

S-a vopsit cineva cu Garnier Color Naturals 8-blond deschis? Si daca da, cum iese? Eu sunt blonda acum...Imi v-a iesit spre saten? Dau funditaaaa!:X

Răspuns Câştigător
| tequila777 a răspuns:

L-am folosit mai demult, in 2 randuri.
Si eram/sunt vopsita blond deschis.
Iar pe parul meu vopsit blond - da, s-a facut saten de-a binelea, chiar destul de inchis. Dupa vreo 2 saptamani s-a mai deschis cu vreo 2 nuante, dar tot saten era, insa un saten frumusel :)
Daca doresti un saten mai luminos, poti sa-ti iei mai degrama nr. 8.1 sau chiar 9.1 - mie nu mi-au iesit blond, ci saten deschis - repet, aplicate pe par vopsit deja blond deschis :)

_________ http://verze.ro - simtul umorului nu a murit!

| babygirl_8055 explică (pentru tequila777):

Dar am vazut ca 8.1 si 9.1 sunt blond cenusiu...eu as vrea ceva spre auriu, maro... daca blondul deschis 8 este saten,,, inseamna ca blondul 7 e castaniu?:O

| tequila777 a răspuns (pentru babygirl_8055):

Da, mie inchis mi-a iesit pe par, sincer :D
Un saten mai deschis, spre blondut, repet, mi-a iesit cu 8.1 si 9.1.
Acel "blond" este ff inchis - repet, chiar aplicat pe par blond deschis.
Si sorei mele i-a iesit la fel. Deci daca nu vrei un saten inchis, nu te sfatuiesc sa optezi pentru nuanta 8. Nuanta 7 nici n-am avut de gand s-o incerc!

___ http://verze.ro - simtul umorului nu a murit!

9 răspunsuri:
| Diana6185 a răspuns:

Sora mea l-a folosit si da, a fost foarte multumita. Ii sta super love struck
Iti recomand aceasta culoare happy

| babygirl_8055 explică (pentru Diana6185):

Si i-a iesit spre saten sau spre blond?

| Comoaracasei a răspuns:

Iese exact ce e pe cutie - eu zic ca e cea mai tare marca de vopsea de par - nu m-a dezamagit niciodata!

| babygirl_8055 explică (pentru Comoaracasei):

Dar de ce iese saten daca pe cutie scrie blond deschis? Asta nu inteleg...

| Comoaracasei a răspuns (pentru babygirl_8055):

Pai, depinde ce culoare ai avut la par. In general vopseaua de par deschide, o data, cu cel mult 2 nuante orice par. Dar daca esti deja un blond deschis, ajungi sa primesti un blond foarte deschis, fara probleme. Eu zic sa studiezi cu foarte mare atentie banda de test de culoare, adica din nuanta actuala a parului, aplicand vopseaua respectiva, ce nuanta primesti. Aceasta sectiune apare in imagini pe spatele cutiei. Pup!

| babygirl_8055 explică:

Dar de Syoss 7-6 blond mediu ce parere aveti? Tot saten iese?