| Emrys a întrebat:

Buna fetelor, m-am decolorat recent, am vrut sa scap de brunetul din cap, dar ceea ce mi-a iesit a fost: Blond, blond la radacina, pe jumatatea parului eram portocalie, iar pe lungime eram portocalie cu un saten inchis... M-am vopsit apoi cu Garnier Color Naturals 4.15 http://m.cdn.blog.hu/ma/makeup/image/vica/CN_Box-4_15.jp g si mi-a iesit jumatate de par aproape de nuanta de pe cutie, iar cealalta jumatate este un saten inchis. Acum vopseaua s-a dus(a curs destul de repede) si am ramas la varfuri cu un saten inchis. Ce vopsea credeti ca mi s-ar potrivi si sa imi si prinda? Credeti ca mi-ar prinde aceasta nuanta http://www.e-commerce.pl/......04-big.jpg Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Infraverde a răspuns:

Ar fi o schimbare de look binevenită, după părerea mea. Dacă vrei, totuşi, nuanţe mai închise, încearcă un şaten auriu. E culoarea naturală a părului meu, şi se potriveşte oricărui tip de ten, ochi, etc. Chiar acum câteva zile m-am revopsit - http://www.whitezine.com/images/Josefine-Jonsson-Red-Head-580x386.jpg Exact nuanţa asta. Eu zic să nu-ţi fie teamă de schimbări, ai putea fi surprinsă plăcut :D.

8 răspunsuri:
| Infraverde a răspuns:

Poţi încerca un mahon roşcat deschis. Un 6.56 ar fi destul de OK, zic eu.

| Emrys explică (pentru Infraverde):

Atat de deschis? Pff, oricum culoarea de o vreau eu este saten inchis rosu, asa se numeste... sad

| Emrys explică (pentru Infraverde):

Nu imi este frica de schimbari, dimpotriva... Am vrut sa scap de brunet si la varfuri tot cu un saten inchis m-am ales, ciudat mi se pare ca se vede in lumina naturala nuantat.Chiar nu stiu ce sa mai fac... Daca ma fac saten inchis tot brunet iese. Ma gandeam la un roscat inchis.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Infraverde):

Cu ce vopsea si mai ales nuanta te-ai vopsit?

| Infraverde a răspuns (pentru anonim_4396):

Advance Techniques de la AVON. Am combinat, de fapt, două nuanţe, şi anume: un 5.65 şi un 7.4 Cred că aceleaşi rezultate le-ai obţine cu 6.56 pe părul decolorat în prealabil.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Infraverde):

Multumesc mult. happy

| Infraverde a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placere.

| Infraverde a răspuns (pentru Emrys):

Ar fi o schimbare de look binevenită, după părerea mea. Dacă vrei, totuşi, nuanţe mai închise, încearcă un şaten auriu. E culoarea naturală a părului meu, şi se potriveşte oricărui tip de ten, ochi, etc. Chiar acum câteva zile m-am revopsit - http://www.whitezine.com/images/Josefine-Jonsson-Red-Head-580x386.jpg Exact nuanţa asta. Eu zic să nu-ţi fie teamă de schimbări, ai putea fi surprinsă plăcut :D.

| iaramunoz a răspuns:

Nu prea cred...