| MäduLïïnà a întrebat:

Am 13 ani jumate, 45 kg. si aproape 1, 60. sad Eu mă consider slabă straight face. Mentionez ca masa muscularã e scãzutã.
Aștept părerea voastrã si întrebarea. Ce exercitii au rezultate rapide pentru muschii picioarelor?
Fundă. >Pup.:

2 răspunsuri:
| AdrianaLacan a răspuns:

Buna scumpa! eu am 22 ani, 46 kg si 1, 56. happy si eu consider ca sunt slaba, insa daca as fi mai plinuta, la inaltimea mea, as parea ca o pluta big grin acum doi ani aveam 39 kg din cauza stresului si a baietilor laughing dar, am facut antrenamente cu o doamna ce pregatea baieti la concursuri de atletism(deoarece eu m-am pregatit sa dau la academie), si iti spun ce m-a invatat ea pentru a face muschi peste tot happy in primul rand, trebuie sa iti faci incalzirea, cu 10-15 min de alergare lejera. dupa asta, vei face in ce ordine doresti, sau le combini pe urmatoarele: (pentru brate) flotari de jos sau daca nu reusesti, cu sprijinul mainilor pe ceva mai inalt si aruncare cu minge medicinala in perete cat poti tu de sus, sau cu orice fel de minge la 20 m departare(ca sa nu atinga solul), desigur, nu neaparat 20 m. pentru picioare(fese si gambe):genofletiuni cat de multe, fandari si sarituri pe o scara/treapta astfel:cu piciorul stang, apoi cu dreptul de cel putin 30 ori, apoi de 20 ori cu ambele picioare. La inceput vei avea senzatia ca nu le mai simti de oboseala, insa efectul de vede de la 3 zile incolo happy PS: ca sa nu faci febra musculara,iti recomand sa mananci o lamaie inainte de exercitii, si dupa ceva cioclata sau chiar pliculete de zahar pentru cafea happy daca totusi faci febra, nu vei scapa de ea decat daca te vei chinui cu exercitii(cui pe cui se scoate)! ti-as mai spune si cum am pus eu cateva kg pe mine, si mi s-au marit sanii si am forme frumoase, insa la 13 ani nu cred ca e recomandat...cu anticonceptionale. atat ca iti retin apa in corp, si dupa ce nu mai iei, te dezumfli tongue Spor!

| 4everFriend a răspuns:

Si ce vrei? Sa te faci luptatoare de k1? Lasa ca e bine pentru o fata. Pentru muschi trebuie sa alergiwinking bft