| Venusgirl a întrebat:

Sall. am cumparat crema de galbenele pentru tenul meu care e acneic si cu pete de toata frumusetea. am tenul gras insa am auzit si am citit cazuri pe net ca pe tenul gras aceasta crema are uneori efecte total negative deci cum sa aplic crema?

in cit timp pot scapa de pete (aproximativ) daca am acnee de etapa a doua (undeva 20 de pete)

1 răspuns:
| Madalina17MD a răspuns:

Uneori afectează alte ori nu, depinde. O folosești după ce faci baie și dus și o lași o jumătate de ora iar după te speli pe fata deoarece este bine ca pielea fetei sa respire seara. Cel mai bine și efectele sunt și mai bune e de dimineață și tot așa după ce te speli pe fata, nu mai aplici nimic și lași așa toată ziua pentru ca pielea va fi ferita de multe lucruri dar nu uita ca seara trebuie sa te speli. Nu trebuie sa adormi niciodată seara cu crema pe fata.