| ILoveSKRILLEX a întrebat:

Sall! Imi puteți zice si mie cum sa îmi cresc unghiile am unghii foarte mici si se rup foarte usor stiti cumva cum sa fac ca sa le am mari si sa nu se rupă...[mersi]![fundita :*]

4 răspunsuri:
| DiannaDi a răspuns:

Ia ceva calciu happy si nu e sanatos doar pentru unghii, ci pentru tot organismul.
cumpara-ti si ulei de ricin (4 lei) si te dai pe unghii cu el de doua ori pe zi.

succes:*

| Alecsanndraa a răspuns:

Exista tratamente la avon...foarte bune! pentru crestere, intarire, spray pentru uscarea lacului etc
mai poti incerca si cu lamaie...iti dai cu o feliuta de lamaie pe unghii astepti sa se usuce zeama si te speli
si uleiul de masline este foarte bun...tot asa... te dai pe unghii astepti 5 min si te speli
succes!

| DeeeaA a răspuns:

Buna!
Eu ma dadeam de obicei cu lac.pentru ca la scoala nu avem voie cu oja coloratatongue
sambata am fost data cu oja neagra. duminica m-am sters si nu m-am mai dat cu lac
Se vede crede-ma. sunt ff moi sh ai sentimentul ca se rup.sau ca agatatongue
lamaia e posibil sa iti lase unele pete dar cred ca functionazatongue
date cu lac-le intareste si nu mai ai treaba cu ele\
Funda?

| ReveuseKaari a răspuns:

Te poţi da cu întăritor de unghii sau cu lac incolor happy.