| Gamers12 a întrebat:

am o problema ieri ma jucam fotbal si mi s-a facut sete am baut apa si m-am udat pe maini, ieri batand vantul foarte tare.Si mi sau crapat mainile iar eu eram portar si m-am umplut de praf pe ambele maini.Desi m-am spalat de dimineata am vazut ca mia intrat praf in piele si nu il pot scoate.Am tinut mainile in sapun si in spuma, dar degeaba. Spuneti-mi pls cum sa scap de praf va implor arata foarte urat mainile mele spuneti-mi cum sa fac sa scap de praful acela sau ce o fi dau funda pls spuneti-mi repede am scoala in curand si se vede urat pe mainile mele.

2 răspunsuri:
| lolly1130 a răspuns:

Defapt...nu e altceva decat o infenctie,ca o alergie, incearca sa iti dai cu o crema pentru mainile crapate si stai cat mai mult cu ele in apa, petru a inmoia pielea... sper sa te ajute.

| sky0000 a răspuns:

Cu apa calda ai incercat?
si tine-le la inmuiat mai mult tot cu sapun si mai frecalale din cand in cand