| Dyssy a întrebat:

Eu acum 2 ani aveam parul intins, si cand m-am tuns odata mai scurt a devenit cret (foarte cret gen afro). Stiti niste coafuri s-au cum sa-mi stea parul in jos? (PS:cand il intind cu peria in jos imi sta ca una din anii 60'si nu imi place >.

Răspuns Câştigător
| AirănMeidăn a răspuns:

Si eu aveam parul lins cand m-am nascut, dar parintii mei m-au tuns si a devenit putin ondulat. Nu e cret asa cum zici tu, sau afro.
Ca sa stea mai in jos poti incerca sa il piepteni atunci cand e ud, iar apoi sa-l mai dai cu o tura cu apa dupa care te stergi cu prosopul (nu folosi uscator), si il impletesti. Mie mi se usuca de obicei in 24 de ore, e enervant dar prefer asta decat sa il usuc cu uscatorul si apoi sa imi stea umflat.

Sper ca te-am ajutat, pe bune

1 răspuns:
| motanel78 a răspuns:

Intinde-l cu placa si o sa stea drept! Funda