| LucyTheSavior a întrebat:

va rog ziceti-mi cum scap de cosurile de pe fata?
Dau funda la cel mai bun sfat dintre primi 5big grin
daca e bun...

Răspuns Câştigător
| XxAsyxX a răspuns:

Incearca niste crema, daca ai bretonul pe frunte dati-l intr-o parte atunci cand transpiri pentru ca din astea le ai, cu crema o sa treaca in cateva zile, eu asa am facut

| LucyTheSavior explică (pentru XxAsyxX):

....eu purtam bretonul pe fata deoarece imi acopereau cosurile...dar am dat cu crema si au trecutbig grin MS mult

11 răspunsuri:
| armand3004 a răspuns:

Sunt foarte multe remedii, de la cele babesti facute din toate prostiile, pana la cele cu nu stiu ce aparate care costa o avere.
Eu personal, nu am astfel de probleme, deoarece le tin in frau prin 2 lucruri:
1. Imi sterg fata din cand in cand cu apa termala.
2. Ma spal pe fata cu sapun Dove sau sapun lichid Bohnson Baby si ma sterg cu un prosop curat de bumbac.

| Simona1245 a răspuns:

Buna! Eu folosesc Clearskin de la avon si chiar e foarte bun. Ti-l recomand.App si nu e scump, eu am dat 15 lei:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evita produsele care contin alcool pentru ca sunt iritante, asadar nu folosi solutia pentru cosuri Zineryt.
Nu sparge cosurile, pielea se reface in 2 saptamani cosurile trec in 4 zile.
Si la mine merge perfect crema Ivatherm Akne-Syt ( 40 si cevqa de lei 30 de ml.
Daca iti lasi parul desprins asigura-te ca este curat si il speli des pentru ca pe caldura asta favorizarea cosurilor este mare si praful de pe parul tau si impuritatile nu sunt cele mai indicate " substante " pentru ten si corp ( spate /decolteu ).
Daca tenul iti permite foloseste un fond de ten ( Bourjois Flower Perfection sau L'oreal Roll'on Accord Parfait ). Cel de la L'oreal are o acoperire mica si este pentru tenul fara imperfectiuni cum ar fi cearcanele, deci perfect pentru vara pentru ca nici nu-l simti pe ten. Cel de la Bourjois are o acoperire mare si astupa cearcanele, cosurile, petele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

PS : nu folosi substante care usuca pe toata fata ( gen sapun ).
Tenul se va usca iar prin aceasta uscare va intelege ca trebuie sa produca grasime.

Răspuns utilizator avertizat
| Farmec a răspuns:

Statisticile spun că mai mult de 90% dintre adolescenţi vor suferi la un moment dat de acnee. Pe lângă o alimentaţie sănătoasă, pe lângă igiena zilnică a feţei şi măştile cu argilă, acum poţi scăpa de acnee în doar 4 săptămâni.

Gama Gerovital Plant Stop Acnee, special concepută pentru tenul cu imperfecţiuni, este primul pas către o piele sănătoasă şi un chip luminos. Cu o eficacitate antiacneică demonstrată clinic de 83%, produsele gamei Stop Acnee te scapă de acnee în doar 4 săptămâni. Urmand acest link vei gasi o schema de tratament care implica produsele din gama Gerovital Plant Stop Acnee: http://farmec.ro/produse/ten/crema-ultra-activa-98.html

| razvyx a răspuns:

Sincer,ia-o babeste, cand vezi unu spargel apoi spalate pe fata, cand vezi o fata frumoasa nu ezita si cauta rapid una cat de cat pe placul tau si o sa vezi ca totul se rezolva, ce creme, astea sunt prostii chinezesti, pune mana si atinge ceea ce doresti.

| LucyTheSavior explică (pentru razvyx):

Am incercat sa le sparg dar peste 2 zile imi apar si parca este si mai rau...

| mirunadiana a răspuns:

Si eu am avut mari probleme cu cosurile si uite cum am procedat:
1.am un gel de la avene care se numestecleanance, cu el te speli
2.cu un prosop pe care il folosesti doar pentru fata te stergi
3.te dai cu apa termala si masezi
4. dupa ce se usuca fata este un produs betadina care iti face fata portocalie dar ti-o curata
noroc