| sebyk450 a întrebat:

vroiam sa va intreb ceva: am parul cret si nu imi sta nici cum adica nu stiu ce freza sa imi fac. cu ce pot sa il indrept in afara de placa. esista vreo solutie? pls help

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi aici mai multe informații: http://www.lyla.ro/tunsori/
Crăciun fericit!
Pa, pa.

| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Pentu a il indrepta poti incerca sampoane pentu indreptare au la gliss, gama se numeste asia straight si va mai domoli parul. Sa il indrepti poti sa o faci si cu fenonul sau peria rotativa dar sincer iti spun tot o sa iti arzi parul. Poti incerca diverse coafuri, impeltituri, coada de cal, coc etc.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol.

| AmanoYuno a răspuns:

Uda-ti putin varfurile si foloseste metoda "carte"(pentru care astept drepturi de autor cool).ia o carte (de preferat calda), deschideo si pune o suvita mai groasa de par acolo.inchide cartea apaso si trage in jos suvitahappy

Răspuns utilizator avertizat
| Tessa a răspuns:

Eşti fraieră! Părul creţ e foarte frumos, că să stea frumos trebuie să ai mai multă grijă de el, atâta tot. Foloseşte un sambon bun, după balsam şi usucă-l cu feon cu difuzor. Găseşti pe youtube nişte tutoriale foarte drăguţe care îţi arăta cum să ai bucce foarte frumoase în mod natural. Deci, îţi repet, părul creţ este foarte frumos şi nu mai folosi placa prea des pentru că strica părul şi când o foloseşti aplică un gel protector. Te-am pupat, Crăciun fericit îţi doresc! :*

| Tessa a răspuns:

Ah, scuze. Acum am văzut comentariile tale, dar răspunsul rămâne valabil. Şi lasă-ţi părul să crească puţin. Ceva de gen: http://images6.fanpop.com/......5-1600.jpg

| Roobeertaa a răspuns:

Nu prea..am auzit de saloane care ar face permanent si drept, dar nu cred in astea sau sampoane si chestii e banal.So cam tot placa ramane.

| Grove1234567890 a răspuns:

Craciun Fericit! Iti voi spune o metoda care la mine a functionat:Cand te speli pe cap, iti lasi parul sa se scurga putin in prosop(iti infasori parul in el ). Apoi, cand te vei usca cu pheonul, ia o suvita de par in perie(sau piaptan)si plimb-o pana jos, in timp ce dai cu pheonul pe ea.Repeta asta pentru fiecare suvita de vreo 3-4 ori si va functiona. Sper ca te-am ajutat! :*

Răspuns utilizator avertizat