| NoName321028 a întrebat:

Salut! Am 13 ani si am o mica problema... A început sa imi răsară mustata. Ma cam deranjează ca am destule fire de par (pe la coltul gurii sunt mai mari si mai negre si au mai apărut vreo 2-3 pe la cioc. Întrebare e :
Este bine sa incep sa ma barbieresc de acum (cu gilette fusion 5, spuma de ras gilette proglide 2 in 1 sensitive cool&fresh si dupa afer shave de la Nivea)
Am auzit ca pana la 14 ani pielea este sensibila, eu n-as mai aștepta încă un an pentru ca se vede urat.
Voi ce imi recomandați sa imi iau doar mustata si ciocul sau tot (nu am barba încă)?

4 răspunsuri:
| Iamforfun a răspuns:

Poți să tai cu foarfeca acele fire de păr, dacă nu vrei încă să te bărbierești.

| anonimadinAlba a răspuns:

Eu zic ca e ok sa incepi sa te barbieresti, sau daca vrei sa nu te complici cu bărbieritul, o solutie ar mai fii benzile epilatoare pentru fata. Un pachet cu 20benzi este in jur de 10 roni, si iti ajung pentru vreo 10 utilizari

| diabetzaharat a răspuns:

Barbiereste-te

| Victor05 a răspuns:

Ar fii mai bine sa faci cu o masina de barbierit, nu incepe de acum cu spuma de ras si gilette, asa am facut si eu cu masina de barbierit. Dupa ce te barbieresti spala-te pe fata si da-ti cu o crema ca sa nu se irite, have a good day happy