| cassdavid285 a întrebat:

Salut, am 15 ani și am având în vedere 1.88 -1-89 Mama mea are 1.59 iar tata are 1.73 mai am 2 luni pana la ziua mea, oare cât o sa am când sunt adult la 20 de ani?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Probabil ca o sa ai spre 2 m.

| Simpatic a răspuns:

Ce inaltime ai tu?
nu avem de unde sa stim cat vei avea cu exactitate la 20 de ani!
baietii cresc in anumite cazuri exceptionale pana la 21 de ani!

"In majoritatea cazurilor, baietii cresc semnificativ pana in jurul varstei de 16 ani (de regula, intre 12 si 16 ani, acestia cresc in medie aproximativ 5-10cm pe an), ulterior cresterea devenind mai lenta (in medie aproximativ 1cm pe an) pana in jurul varstei de 21 de ani. "