| TheLegendaries123 a întrebat:

Salut,am 17 ani și mă confrunt cu mici coșuri pe fata, știu că e vârsta in care este normal sa îți apară,dar am prieteni care n-au nici măcar o bubița la aceași vârstă,ținând cont că ei mănâncă orice și beau orice,eu nu mai consum dulciuri și zahăr deloc,sucuri la fel și tot îmi ies, nu știu ce să mai fac. Folosesc acid salicilic zilnic, mă spăl pe fata tot zilnic cu cleanser și tot degeaba...Va rog niste sfaturi utile.

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Intelept ar fi sa mergi la un dermatolog care sa iti explice cum sta treaba (pentru ca adesea vorbim de probleme pe fond hormonal etc) si sa iti recomande niste produse care poate vor fi mai eficiente decat acidul salicilic.Sigur ca te poti informa despre asta si pe internet, dar mai sunt aspecte de luat in considerare.Sa te compari cu altii nu iti face deloc bine, ba chiar iti pune in pericol ce ai realizat pana acum, adica renuntatul la zahar si altele nocive.Asa-i ca te intrebi,, Ce rost mai are?'' cand ii vezi pe altii ca baga numai porcarioare si tot felul de snacks in ei? Afla ca vor vedea si ei repercusiunile mai incolo, caci acestea se vad pe termen lung, nu obligatoriu in prezent.

| TheLegendaries123 explică (pentru dullcat):

Am fost la dermatolog cu ceva timp in urma, mi-a recomandat epiduo.

| dullcat a răspuns (pentru TheLegendaries123):

Aa, bine atunci.Mersi pentru funda, desi nu te-am ajutat cu mare lucru. laughing

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la un medic dermatolog.