| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o problema de care dau cam des.
Parul meu se deranjeaza repede, si eu am tendinta sa bag mereu mana prin el sa-l aranjez, si cand se ingrasa imi trece mana mai greu prin el si incep sa ma doara radacinile parului, dar imi trece repede durerea asta. intr-o zi maxim.
Adica nu e ca si cum trag intentionat de el sa-l rup. doar bag mana des prin el si ma dor radacinile la un moment dat.
Credeti ca asta poate duce la caderea parului? (exceptie la firele care se rup din diferite motive, lungime, desime, etc)
Si mai am o intrebare, exista vreun ulei/crema/balsam pentru scalp care ajuta la calmare sau idk sa revitalizeze radacina parului sa nu mai ma doara asa, mentionez ca sunt baiat si am parul medium sa zic, mentionez asta ca probabil la fete e altfel.
Multumesc anticipat, dau funda! big grin

Răspuns Câştigător
| MileaUniversalu a răspuns:

Salut! Am avut si eu parul mare!
Parul tau se ingrasa repede pentru ca este lung + ca iti bagi mana prin el. Obiceiul asta l-am avut si eu.
Te sfatuiesc sa te dezobisnuiesti de acest obicei si pentru problema ta, sa te speli pe cap aproape la 1 zi, adica te speli azi, maine, dar poimaine pauza. Si iti cade parul datorita lungimii, nu pentru ca iti bagi mana prin el. Eu iti recomand samponul LOREAL ELSEVE MEN. Cu binewinking

| alchimistuinfinit a răspuns (pentru MileaUniversalu):

Pai asta zic, nu imi cade parul, sunt doar fire care se rup din cauza lungimii dar zic asa, treaba asta ca bag mana prin el des de ajung sa ma doara radacinile, poate sa duca la caderea parului?

| MileaUniversalu a răspuns (pentru alchimistuinfinit):

Nu, Nu duce la caderea parului! Doar la varsta mijlocie(40ani). Aici depinde de persoana. Dar nu duce la cadeera parului in perioada adolescentei!

| MileaUniversalu a răspuns (pentru alchimistuinfinit):

Funda? big grin

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ia-ti ulei de ricin, spray de par incalcit (gasesti la farmacie).