| anonim_4396 a întrebat:

Salut, durerea de la radacina a parului provocata de diverse actiuni gen: ca bagi mana in el prea des sau de la un fes, sapca care stau mai stranse si tin putin parul presat pot duce la caderea parului?

Răspuns Câştigător
| EneCristian a răspuns:

Nu, caderea parului este cauzata de multe altceva dar nu asta ( alimentatie dezechilibrata stress mai multe).

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Teoretic,n-ar trebui.Dar sunt o multime de alte cauze care duc la caderea lui.
Pentru ca nu stiu daca esti fata sau baiat, cauta pe google "cauzele caderii parului la femei/barbati".
Durerea de la radacina parului apare de obicei cand iti schimbi pieptanatura, schimbi cararea de pe o parte pe alta a capului sau dai parul peste cap (si inainte il aveai cu carare).

| kiri11 a răspuns:

Este una dintre cele mai mai cauze de cadere ale parului la barbati. Parul trebuie sa fie liber, din cauza protectiei (fesului sau sapcii) il supraincarci si acesta devine mai slab intr-un final cazand. happy