| Denianonim a întrebat:

Salut
Am o problemă gravă! Cu parul meu: deci e in forma V în față e până la umeri, iar în spate puțin mai lung
Dar e ombre de la jumatate si e extrem de ars si deteriorat. E despicat de sus. M-am lasat de placă dar prea tarziu. La salon a zis că doar daca ma tunde periuta (adică scurt de tot) se va regenera! E nebună ce dracu! cum sa fiu tunsă baieteste la 14 ani? E un cosmar. Asta înseamnă că aștept vreo 10 ani sa imi crească la loc! I-am zis ca nu pot. Si va dati seama ca arată rău, un singur fir de despicat de la rădăcina in 2-3 fire. Peste câteva săptămâni fac pozele de album. Sunt distrusă! Nu pot sa-l tund acum! Creste FOARTE greu. Întrebarea: există o masca ceva ce pot folosi saptamanal ca sa ii îmbunătățească aspectul oribil?
Vă rog frumos orice sfat m-ar putea ajuta! Dau și funda si vot

Răspuns Câştigător
| wonderwoman123 a răspuns:

Hidrateaza-l ff bine si hraneste-l cu uleiuri (fie naturale sau cele din comert cum ar fi cel de la Kardashians sau cel de la Morroccanoil) si cu un balsam hidratant reparator (este unul de la Pantene 3 Minute Miracle care imi place mult, branduri mai scumpe cum ar fi Morroccanoil sau Kardashians sau poti incerca si branduri profesionale cum ar fi Wella, Olaplex, Redken, Sebastian etc) Fa o proba de cateva saptamani. Daca nu vezi rezultate, du-te la un salon pentru un tratament cu keratina pentru par deteriorat. Asta reda keratina pierduta de parul tau si il repara fara sa il tai. Dar trebuie sa ai grija de el si sa il speli mai rarut (cand am facut eu, tipa aia a zis sa il spal la 1-2 saptamani, la inceput iar samponul uscat a fost si este cel mai bun prieten al meu). In primele 3-4 zile nu ai voie ca parul tau sa se ude si incearca sa il pastrezi drept, daca vezi putin ondulat, trebuie sa il indrepti cu placa, nu ai voie sa il prinzi in primele zile, nici macar sa il dai dupa ureche, cand te speli, sa nu aplici sampon pe lungime, doar la radacina si tratamentul trebuie repetat la 3-4 luni, depinde de ce spune cel sau cea care ti-l face. Eu asta am facut si acum parul meu e mai sanatos.
Sper ca te-am ajutat.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineînţeles ca exista masti, cauta pe net:masti pentru par deteriorat, cat pentru poze poti folosii cu succes o peruca, sunt ieftine si arata natural, gasesti pe eMAG tot felul. Iti dau dreptate, sunt nebune cum sa iti zica asta mi se pare o bataie de joc, plus de asta eu nu am incredere in saloane, eu m-am dus sa ma pensez si si-a batut aia joc de forma sprancenelor, nu mi-am dat seama ca e stricata pentru ca nenorocita le daduse cu creion pe moment, abia cand le-am sters acasa mi-am dat seama.

| Tiopevuz a răspuns:

Pune ti extensii

| Denianonim explică:

Încă ceva
E foarte filat si subțiat și se rupe când mă piaptăn
Odată mă piaptănam pur și simplu în oglindă și la inceput n-am vazut ca parul îmi cade si pe jos era PLIN DE PĂR RUPT

| Geanina_Lupoaie_1999 a răspuns:

Tratament cu botox sau keratina dar mai mult cel cu botox pentru problema ta.

| Iceflower100 a răspuns:

Din cate zici, eu cred ca cei de la solon nu sunt chiar nebuni happy dar poate mai poti lungi "agonia" putin.
Parerea mea este sa incerci cat de cat sa faci tratamente pentru par pana cand faci poze si pe urma sa sa renunti la orice deterioreaza parul. Parul tau nu a ajuns asa peste noapte. Daca ai stat cu parul asa atata timp mai poti sta si in continuare, pana cand iti rezolvi problemele de aspect, adica ce se vede de la "distanta", dupa care sa ai mai multa grija de parul tau. Logic nimic nu poate "lipi" firul tau de par care este despicat in 2-3 fire.
Sfatul meu este sa intrebi pe cei de la salon cum rezolvi problema pentru moment. Si pe urma ce sa faci cu parul tau fara al deteriora in continuare. Daca nu ai incredere in ce ti s-a spus la primul salon in care ai intrat, cere o a doua opinie.