| anutza00dragutza a întrebat:

Salut.Am o problema:parul meu se ingrasa foarte repede, cade si este foarte deteriorat.In nici un caz de la placa sau feon....pentru ca nu prea le folosesc,ci tind sa cred ca de la pieptan,pentru ca atunci cand imi pieptan parul, se rupe.Acum folosec un sampon de la Farmec.Si as dori sa imi sugerati niste sampoane,balsamuri, tratamente specifice pentru parul meuultumesc.

2 răspunsuri:
| diavolitadulce a răspuns:

Mergi la Plafar. Acolo vei gasi o varietate de produse din care vei putea alege. Nu te opri la unul singur. Incearca mai multe (pe rand-desigur) sa vezi care se adapteaza cel mai bine firului tau de par.
Mult succes!

| FlyingFox a răspuns:

Parul nu trebuie niciodata pieptanat dupa ce ai facut baie pentru ca atunci e mai sensibil si se rupe mai usor. Daca ti neaparat sa-l piepteni trebuie sa folosesti un piaptan cu dinti rari. La fel si cu frecatul parului cu prosopul dupa baie. De cazut, parul cade la toata lumea, iar pentru asta sunt sampoane speciale. Cele mai bune sunt de la Pantene si Head&Shoulders