| anonim_4396 a întrebat:

Am parul de cam 2, 5 - 3 cm, cu un fir cam tare. Dupa ce ma spal, imi sta foarte umflat(volum), zici ca am un castron in cap. Abia dupa o zi incepe sa-mi revina la normal. Cu ce sampon/balsam/orice, pot sa ma spal sa am parul mai matasos, mai moale si sa nu aiba volum? Pana acum m-am spalat cu sampoane pentru barbati, dar nu ceva in special.
Merci, Anonim happy

7 răspunsuri:
| maryana5 a răspuns:

Incearca Head&Shoulders pentru. volumwinking te tine in jur de 6 zile dar dupa aceea trebuie sa te speli din nou big grin

| maryana5 a răspuns:

Aaaa...scuzele mele nu am citit " sa nu aiba volum " imi pare rau big grin cu scuzele de rigoare blushing
paih daca nu vrei volum incearca sa folosesti orice sampon vrei tu.( chiar si head&shoulders blushing ) apoi aplica un balsam ca un gel...in timp ce te speli pe cap si lasa-l cateva minute apoi clateste-l bine nu o sa imi ai volum. Dar parul tau o sa fie fin-finutz ca matasea love struck

p. s. incearca un balsam cu sistem hydro-vital.Eu una folosesc balsamul -Corpal-(made by Italia nu stiu daca se gaseste in Romania sad ) si nu imi lasa volum.
Dar pot sa-ti vand un pont cam ce contine:izopropilic, alcool, apa, clorura de cetrimonium?, parfum, glicerina

pps. sta a fost tot ceea ce am reusit eu sa traduc caci scrie in italiana laughing

xoxooo, mary peace sign

| alma a răspuns:

E am aceeasi problema dar l-am scurtat(parul) si-mi statea ceva mai bine, acum a crescul si am ajuns la aceeasi situatie. Incearca sa amesteci un ou, zeama de la o jumatate de lamiie, si un pic de ulei de masline, ungete cu acest amestec pe cap, stai cam o jumatate de ora si spala-te pe cap. La mine a functionat. Succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Clear pe mine m-a cam salvat de la asemenea neplaceri.incearca si tu... poate poate.la mine a avut efect

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Head & Shoudlers pentru volum? eu NU vreau volum. Imediat cum ma spal parul meu o ia in toate directiile si ramane asa aproape 2 zile happy Vreau sa nu aiba volum, si sa fie mai matasos. Cu Clear ma spal acum si problema e aceea... cu ce pot sa ma spal ca sa am parul mai matasos?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ok si cand ma spal pe cap, cu ce ma spal? Presupun ca nu pot doar cu apa... Folosesc ce sampon? Nu o sa contracareze samponul folosit ca sa indepartez amestecul din par, efectul acestuia?
Merci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc, am sa incerc sa gasesc un balsam potrivit. Daca mai sunt si altii care imi pot recomandata un anumit balsam va rog, nu ezitati happy Va rog sa faceti reclama cu numele exact al balsamului happy
Multumesc la toti pentru ajutor.