| laudima22 a întrebat:

Cu ce sampon ar trebui sa ma spal? Eu folosesc un grad&shoulders 2 in 1 classic clean. Parul meu e aspru si fiecare fir de par sta in alta directie. Se vede foarte umflat si nu imi place. Eu ma spal cu head and shoulders, dar ii da volum prea tare si nu imi place cum sta dupa spalare. Vreau sa imi recomandti un sampon care sa imi faca parul moale si sa stea firele toate la un loc, nu fiecare in ce parte apuca. Sper ca ati inteles. Eu mai folosesc și eu balsam de la Pantenne după ce fac duș.

7 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca e mecla ta aia din poza de profil, eu as zice ca merita sa incerci frumos o frizura de-aia la 1 mm. Iei frumos o masina de tuns, te tunzi la minim, si aia e. Problem solved. Mult mai putine batai de cap, nu mai trebuie' sa iti bati capul cu ce pomada iti dai in cap. Si ca sa nu imi sari la jugulara ca nu ti-am raspuns, incearca cu balsam/gel daca parul e rebel. Si al meu statea haotic. O perioada am avut si plete (daca il lasi lung sigur o sa ia o directie firele), dar intre timp am semi-chelit si oricum o frizura la 1 mm pe care mi-o fac lejer cu masina acasa, o data la 2-3 saptamini, ma scuteste de o gramada de batai de cap. Si pot bine-mersi sa ma spal si cu gel de dus pe cap...

| laudima22 explică (pentru GabiDumitrescu):

împușca-te!?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru laudima22):

Nu am arma, iar daca as avea, de impuscat ar merita imbecilii ca tine care sar la git cand cineva le ofera un sfat onest. P.S. Freza aia din poza iti sta PENIBIL, parca te-a lins vaca. Cine iti zice altceva, e un lingau. Dar nah, sinceritatea nu e apreciata in ziua de azi, mai ales cand 99% prefera o minciuna frumoasa unui adevar incomod...

| laudima22 explică (pentru GabiDumitrescu):

Ești doar un frustrat penibil, la ce p**lm mai comentași atunci...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru laudima22):

Coitze, nu e ca si cum m-as simti amenintat ca unul ca tine mi-ar sufla vreo femeie, ti-am dat un sfat practic, de bun-simt, fara nici o urma de mistocareala. Daca asa intelegi tu sa apreciezi un sfat, zic parazitii ceva foarte bine... https://youtu.be/Qy9hGak4f1U

| Sunshine123 a răspuns:

Bună! Eu sunt fată și am părul creț, având acest gen de păr cu fir gros și aspru folosesc șampoane fără sulfați și siliconi pentru a-mi ajuta părul să fie mult mai fin și moale. Exemple de astfel de șampoane sunt cele pentru copii, de ex: Sampon Schauma Boys, Sampon Johnson's Baby Shiny Drops. Șampoanele la care vedem reclame la televizor cum sunt Head&Shoulders, Pantene, Garnier, majoritatea conțin SLS (sodium laureath sulfate) care este un agent de curățare foarte abraziv, de aici și părul tău aspru, părul e curățat atât de profund încât îi este înlăturată și hidratarea care i-ar da aspectul de fin și moale. Dacă din întâmplare te simți ciudat să ai în baie un șampon de copii nu uita că poți să cumperi o altă sticlă goală în care să depozitezi șamponul și să arunci sticla originală ca să nu se cunoască marca pe care o folosești. Sper că ți-am fost de ajutor!

| laudima22 explică:

Head*