| Ionelarebela a întrebat:

am pentru banchet o rochie asemanatoare cu aceasta:http://www.perfectlady.ro/gal_oferte/572.jpg doar ca pe negru toata, cu mai putin voal jos si sus cu paiete. parul vreau sa mi-l prind astfel :http://cameliadani.sunphoto.ro/sherlin/11453107 insa sa mi-l fac pe tot cum e in partea dreapta fara sa-mi las breton si sa imi las restul parului pe spate in bucle.am o singura problema nu stiu cu ce culoare sa ma machiez tinand cont de faptul ca am ochii verzi caprui. m-am gandit ca sa ma fac cu un mov. voi ce ziceti?

7 răspunsuri:
| Corinne a răspuns:

Buna!
Rochita e absolut superba :x si coafura e aproape la fel cum am avut`o eu la banchet (in loc de cum e in partea dreapta eu am avut implet spic, iar restul parului l`am avut cret;)) ) Si fiindca ca ai ochii verzi merge foarte bine movul :x cum ar fi http://www.youtube.com/watch?v=ff3X555hzaY sau http://www.youtube.com/watch?v=U2JGkzXG37Q&feature=related sau cu roz si negru;;) ar merge bine cu rochita neagra si arata super la ochii verzi http://www.youtube.com/watch?v=4mQT4w5HTZ0&feature=channel

Alegerea este a ta! :)

| addicting a răspuns:

Uite aici machiaje bune si iti spune si cum sa te machiezi:
http://www.femei-moderne.ro/articole/machiaj/pagina-9
ce primesc?:-*

| traficanta a răspuns:

Poti sa te faci cu un violet mai inchis, da rnu foarte strident, si cu un creion de ochi, rimel, fond de ten si putina pudra.

Ca sa fie in ton cu ochii poti sa iti iei o bratara mov suau sa-ti prinzi ceva mov in par.

Sau daca vrei alta culoare, combina-le pe toate asa.Adevarul e ca orice culoare se asorteaza cu negru.

Frumoasa alegere la rochita happy E superbahappy Imi spui si mie de unde ai cumparat`o?thinking

Mersi. Take care.

| luiza a răspuns:

Rochita e superba, poti sa te machezi si cu mov dar poti incerca si culori calde precum auriul si tonurile roscate de maro teracota confera un plus de luminozitate ochilor verzi-caprui, ar merge si auriu deschis sau beige aplicat in coltul intern al pleoapei care iti va deschide privirea si iti va face ochii sa para mari mari, daca ai nevoie. Poti sa folosesti fardurile roz, violet, mov, lila sau bordo, asa iti vei pune in valoare culoarea ochilor, si pentru ca te machiezi de seara, pune si un creion negru sau verde si putin fard roz, nu foarte strident, aplicat in coltul intern al ochilor creeaza un efect interesant. Si rimel! Poti incerca orice ca esti tanara si frumoasa. Distractie placuta si bafta!

| Freky a răspuns:

Da! Movul este foarte bun, insa mai sunt si alte culori! Daca tot nu stii cum sa te machezi, adica ti se potrivesc mai multe culori incearca sa te machezi in functie de dispozitia ta! big grin big grin

| oana1405 a răspuns:

Poti sa te faci si mov... dar eu cred ca e mai elegant un machiaj alb cu negru... oricum vezi si u cum iti place mai mult:X

Oana:*

| Happyness a răspuns:

Pai depinde ce culoare ai la rochie, te poti face cu negru sau alb, cu un roz si putin mov la codita ochiului thinking sau culoarea care ai rochia tongue