| Lovely_9591 a întrebat:

Am sprancenele groase, rotunde si negre.
Am vrut azi sa le dau o forma cam ca a Selenei Gomez:http://www.google.ro/......tp?/imgres r:13, s:0&tx=55&ty=43

Dar mi-a fost frica sa nu le stric.

Ce forma ar trebui sa le dau avand in vedere ca am forma fetei rotunda?

9 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Nu te apuca sa ti le pensezi de una singura ca sigur le vei strica, mai bine mergi la un salon dai 10 lei si ti le face perfect

| BruneTTe a răspuns:

Du-te la salon, macar pentru inceput. Iti va da o forma potrivita fetei tale iar apoi daca nu mai vrei sa mergi nu e nicio problema. Vei smulge doar firele crescute aiurea.
Costa 10 lei in general. dar poate sa ajunga si la 15hee hee

| B3belusha a răspuns:

Off, mai, ai deci sprancenele groase, ce te sfatuiesc eu, penseaza-le doar mia sus de nas, sa nu se apropie, sa fie *debarasate*, si in interior, la coltul ochiului.
Lasa-se asa naturale, asa e mia frumos, si daca te dai pe mana asa zisilor profesionijte sau incerci uh sa-ty dai nu-stiu ce forma gresejty, ba o sa ti se para prea mici, ba prea mari. Si app anul asta se poarta sprancenele naturalewinking
Succes happy

| piciuk a răspuns:

Du-te la salon! mai mult de 10 lei nu te costa si iti dau fetele de acolo forma potrivita trasaturilor fetei tale.

| byka23 a răspuns:

Parerea mea lasa spricenele neatinse.mai devreme sau mai tarziu o sa iti para rau, si e pacat.pa, pa

| hadasan a răspuns:

Sircer cele a le lui SELENA sunt destul de subtiri iar tu avand sprancele destul de groase ar trebui sa nu le pensezi chiar asa subtiri ci cam asa http://www.google.ro/......tp?/imgres r:1, s:0&tx=48&ty=82 si ti-as recomnda ca pentru forma sa mergi la un salon decat sa le strici nu costa foarte mult intre 5-10 lei sau probabil cel mult 15 lei iar apoi iti va fi mult mai usor sincer

| Alina_8184 a răspuns:

Eu iti recomand sa te duci pentru prima oara cand te pensezi la un salon de cosmetica pentru ca tu nu te-ai mai pensat pana acum si poate iti "strici" sprancenele si nu costa asa mult pensatul la un salon, vreo 10 lei.
Si cred ca ti-ar sta bine cu niste sprancene de genul asta

http://www.google.ro/......tp?/imgres r:15, s:102&tx=169&ty=88&biw=1280&bih=616

| satanicqueen a răspuns:

Daleeeeeeeee schimbale forma. Iti strica fata sprancenele alea. Si eu am avut la fel si si eu am fata rotundawinking forma selenei gomez e buna happy :* succes dar ai grija si mai bine du-te la un salon big grin